Main Menu
User Menu

VI. sbor [1938-1944]

VI Corps / VI Hadtest


MAĎARSKÉ KRÁLOVSTVÍ VI HADTEST
VI. ARMÁDNÍ SBOR
Datum vzniku 22.11.1938
Předchůdce 6. vojenská oblast [1922-1938]
Datum zániku 11.1944
Následovník ---
Nadřízené velitelství
Dislokace 11.1938-??.1941 Debrecen
Velitelé 11.1938-06.1939 Siegler Géza
06.1939-11.1941 Bajnóczy József
11.1941-08.1943 Beregfy Károly
08.1943-10.1944 Farkas Ferenc
10.1944-11.1944 Nagyöszy Miklós
Podřízená velitelství 12.1938-02.1942 16. pěší brigáda [1938-1942]
12.1938-02.1942 17. pěší brigáda [1938-1942]
12.1938-02.1942 18. pěší brigáda [1938-1942]
Podřízená tělesa
Podřízené oddíly
Literatura Kliment, Charles K. - Bernád, Dénes: Maďarská armáda 1919-1945. Praha, Naše vojsko 2007.
URL CZ: https://www.valka.cz/VI-sbor-1938-1944-t53610#199576Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/VI-Corps-VI-Hadtest-t53610#199576Version : 0
MOD