Main Menu
User Menu

VI. sbor [1921-1941]

VI Corps

     
Název:
Name:
VI. sbor
Originální název:
Original Name:
VI Corps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.07.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1941
Nástupce:
Successor:
VI. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
29.07.1921-DD.03.1922 not initiated
DD.03.1922-12.10.1927 Chicago, 1819 West Pershing Road
12.10.1927-01.10.1933 inactive
01.10.1933-01.08.1940 Chicago, ?
01.08.1940-01.01.1941 Lake Forest, Fort Sheridan

Velitel:
Commander:
DD.11.1932-DD.02.1935 Bolles, Frank C. (Brigadier General)
31.12.1940-01.01.1941 Truesdell, Karl (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.09.1922-21.02.1924 Ely, Frank D. (Colonel)
01.07.1924-29.12.1925 McCloskey, Manus (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS, 2010

URL : https://www.valka.cz/VI-sbor-1921-1941-t190398#550766Verze : 3
MOD