Main Menu
User Menu

V. sbor [1938-1944]

V Corps / V Hadtest


MAĎARSKÉ KRÁLOVSTVÍ V HADTEST
V. ARMÁDNÍ SBOR
Datum vzniku 22.11.1938
Předchůdce 5. vojenská oblast [1922-1938]
Datum zániku
Následovník ---
Nadřízené velitelství
Dislokace 11.1938-??.1941 Szeged
Velitelé 11.1938-08.1939 Mérey László
08.1939-08.1941 Silley Antal
08.1941-08.1942 Feketehalmy-Czeydner Ferenc
08.1942-08.1943 Gyimessy Frigyes
08.1943-05.1944 Plathy Pál
Podřízená velitelství 12.1938-02.1942 13. pěší brigáda [1938-1942]
12.1938-02.1942 14. pěší brigáda [1938-1942]
12.1938-02.1942 15. pěší brigáda [1938-1942]
Podřízená tělesa
Podřízené oddíly
Literatura Kliment, Charles K. - Bernád, Dénes: Maďarská armáda 1919-1945. Praha, Naše vojsko 2007.
URL CZ: https://www.valka.cz/V-sbor-1938-1944-t53609#260476Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/V-Corps-V-Hadtest-t53609#260476Version : 0
MOD