Main Menu
User Menu

V. peruť leteckého pluku 3 [1938-1938]

5th Squadron of the 3rd Aviation Regiment

     
Název:
Name:
V. peruť leteckého pluku 3
Originální název:
Original Name:
V. peruť leteckého pluku 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
16.11.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.09.1938-27.09.1938 Velitelství zemského letectva v Bratislavě
27.09.1938-28.09.1938 Velitelství letectva III. armády
28.09.1938-05.10.1938 Skupina bojového letectva IV. armády, velitelství
05.10.1938-30.10.1938 Velitelství letectva III. armády
30.10.1938-15.11.1938 Velitelství letectva východní skupiny
15.11.1938-16.11.1938 Velitelství letectva III. armády
Dislokace:
Deployed:
19.09.1938-28.09.1938 Nitra, Letecké kasárny /
28.09.1938-05.10.1938 Vnorovy, polní letiště /
05.10.1938-30.10.1938 Nitra, Letecké kasárny /
30.10.1938-05.11.1938 Trhoviště, polní letiště /
05.11.1938-16.11.1938 Spišská Nová Ves, Letecké kasárny /

Velitel:
Commander:
19.09.1938-06.10.1938 Baier, Otto (major letectva)
06.10.1938-07.11.1938 Topič, Jaroslav (podplukovník letectva)
07.11.1938-16.11.1938 Duda, Josef (štábní kapitán letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
19.09.1938-15.11.1938 Letka 53
24.09.1938-16.11.1938 Letka 45
24.09.1938-16.11.1938 Letka 49
30.10.1938-05.11.1938 Letka 31

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
krycí jméno MANDLOVNÍK
Zdroje:
Sources:
Fidler, J.: Na zrazeném nebi. Praha 2015.
URL : https://www.valka.cz/V-perut-leteckeho-pluku-3-1938-1938-t54404#587261Verze : 7
MOD