Main Menu
User Menu

Uzovce

okr. Sabinov

     
Název:
Name:
Uzovce
Originální název:
Original Name:
Uzovce
Další názvy:
Other Names:
Wzfalua (1370), Vzafolua (1371), Zsowcze (1773), Usovce, Husovce (1920), Uzovce (1927); maďarsky Úszfalu
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Sabinov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°05'33.40"N 21°10'51.74"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1370
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Rímsko-katolícky kostol, klasicistický z roku 1800 na mieste staršieho z 1. polovice 14. storočia
Kaštieľ z poslednej tretiny 19. storočia, postavený v historizujúcom slohu, do ktorého začlenili staršiu dvojvežovú stavbu
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Uzovce-t108113#384236Verze : 0
MOD