Main Menu
User Menu

Ústřední muniční základna [1981-1992]

Central Amunition Depot

     
Název:
Name:
Ústřední muniční základna
Originální název:
Original Name:
Ústřední muniční základna
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1981
Předchůdce:
Predecessor:
55. kompletační základna
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
Ústřední muniční základna
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1981-31.12.1992 Správa raketového vojska a dělostřelectva
Dislokace:
Deployed:
01.12.1981-31.12.1981 Týniště nad Orlicí, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.12.1981-DD.MM.1986 Prskavec, Karel (Plukovník)
DD.MM.1986-31.12.1992 Císař, Jan (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
31.10.1992-31.12.1992 Sklad munice Nováky

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.12.1981-31.12.1981 VÚ 1337 Týniště nad Orlicí
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Ustredni-municni-zakladna-1981-1992-t190464#550839Verze : 0
MOD