Main Menu
User Menu

Úsekové velitelství pohraniční ochrany 12 [1939-1939]

12th Border Protection Sector Command

Grenzschutz-Abschnittskommando 12

     
Název:
Name:
Úsekové velitelství pohraniční ochrany 12
Originální název:
Original Name:
Grenzschutz-Abschnittskommando 12
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Grenz-Kommandantur Küstrin
Datum zániku:
Disbanded:
23.10.1939
Nástupce:
Successor:
Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIV
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-23.10.1939 4. armáda
Dislokace:
Deployed:
26.08.1939-DD.MM.RRRR Küstrin, ? /

Velitel:
Commander:
26.08.1939-23.10.1939 Metz, Hermann (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.08.1939-06.09.1939 Těžký dělostřelecký oddíl (motorizovaný) 103

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.axishistory.com
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Usekove-velitelstvi-pohranicni-ochrany-12-1939-1939-t227571#632992Verze : 0
MOD