Main Menu
User Menu

Úřad vojenského přidělence ve Varšavě [1919-1939]

Office of Military Attaché in Varsovia


REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ ÚŘAD VOJENSKÉHO PŘIDĚLENCE VE VARŠAVĚ
Datum vzniku 21.06.1919
Předchůdce ---
Datum zániku 03.1939
Následovník ---
Nadřízené velitelství 06.1919-10.1919 Štáb hlavního velitelství
10.1919-06.1922 Hlavní štáb branné moci
06.1922-01.1927 Zahraniční oddělení presidia ministerstva
01.1927-09.1938 Hlavní štáb brané moci
09.1938-10.1938 Štáb hlavního velitelství
10.1938-03.1939 Hlavní štáb branné moci
Dislokace 06.1919-03.1939 Varšava
Vojenští přidělenci
09.1920-11.1925 Holý, Kamil Václav
11.1925-10.1929 Viest, Rudolf
10.1929-08.1932 Španiel, Oldřich
08.1932-04.1937 Silvestr, Ferdinand
04.1937-03.1939 Kumpošt, Prokop
Oblast působnosti 06.1919-03.1939 Polská republika
Prameny
Literatura Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Urad-vojenskeho-pridelence-ve-Varsave-1919-1939-t46203#289190Verze : 0
MOD