Main Menu
User Menu

Úřad vojenského přidělence v Berlíně [1921-1939]

Office of Military Attaché in Berlin


REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ ÚŘAD VOJENSKÉHO PŘIDĚLENCE V BERLÍNĚ
Datum vzniku 15.03.1921
Předchůdce ---
Datum zániku 03.1939
Následovník ---
Nadřízené velitelství 03.1921-06.1922 Hlavní štáb branné moci
06.1922-01.1927 Zahraniční oddělení presidia ministerstva
01.1927-09.1938 Hlavní štáb brané moci
09.1938-10.1938 Štáb hlavního velitelství
10.1938-03.1939 Hlavní štáb branné moci
Dislokace 03.1921-03.1939 Berlín
Vojenští přidělenci 03.1921-07.1923 Hondl, Emil
07.1923-05.1927 Marvan, František
05.1927-10.1929 Hanák, Rudolf
10.1929-11.1933 Němeček, Jaroslav
11.1933-10.1937 Horák, Eduard
10.1937-03.1939 Hron, Antonín
Oblast působnosti 03.1921-05.1938 Dánské království
03.1921-04.1938 Německá republika
04.1938-03.1939 Velkoněmecká říše
03.1921-10.1937 Nizozemské království
Prameny
Literatura Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Urad-vojenskeho-pridelence-v-Berline-1921-1939-t46216#289196Verze : 0
MOD