Main Menu
User Menu

Unín

okr. Skalica

     
Název:
Name:
Unín
Originální název:
Original Name:
Unín
Další názvy:
Other Names:
Wny (1392)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Skalica
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°43'33.28"N 17°12'46.79"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1392
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Rímskokatolícky kostol z 2. polovice 14. stor, barokovo prestavaný v 18. stor.
- Barokovo – klasicistická kaplnka z roku 1793 s použitím stavby zo 17. stor.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.unin.sk
URL : https://www.valka.cz/Unin-t167522#503428Verze : 0
MOD