Main Menu
User Menu

Tyrolský císařský myslivec

Diskuse
Dobrý den, chtěl bych požádat o radu.


Jeden z mých vzdálených příbuzných František Horák * 31. 5. 1898, Úhonice (Čechy) bojoval za 1. sv. války za R-U v Itálii kde také padl. Z Vojenského historického archivu mi poslali záznam z kartotéky padlých, ze které vyplývá, že tato osoba byla od 8. 6. 1916 nezvěstná v Itálii, a že měla sloužit u 4. pěšího pluku.


Na Krameriovi v seznamech ztrát jsem se dočetl, že měl mít hodnost myslivec, a měl sloužit v 4. pluku tyrolských císařských myslivců.


Nerozumím tomu jestli tedy byl v pěším pluku nebo u myslivců a nebo jestli tyto dvě "jednotky" jsou jedno a to samé.


Také by mě zajímalo jestli 4. pluk skutečně sloužil v Itálii a jakých bojů se účastnil, případně jestli by jste mě mohli někam nasměrovat např. na knihy které se touto tématikou zabírají.


Přikládám fotografii Františka (z 1. 1. 1916) s razítkem z pošty z Vöcklabrucku (Rakousko), třeba by uniforma pomohla při identifikaci.


Byl bych vděčný za jakoukoliv pomoc. S pozdravem


Václav Horák
URL : https://www.valka.cz/Tyrolsky-cisarsky-myslivec-t169741#507609Verze : 0
Děkuji Vám, to mi uniklo. Ale i tak by mě zajímalo, zda existuje nějaká literatura, která se tímto plukem zabývá, nebo zda je tato uniforma skutečně "myslivce", je to totiž jediná známá fotografie této osoby, a jistota je jistota.


Ještě jednou děkuji. Smile
URL : https://www.valka.cz/Tyrolsky-cisarsky-myslivec-t169741#507656Verze : 0