Main Menu
User Menu

Turnianska Nová Ves

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Turnianska Nová Ves
Originální název:
Original Name:
Turnianska Nová Ves
Další názvy:
Other Names:
(1406) Uyfalu, (1409) Wyfalu, (1920) Turňava, (1927) Turnianska Nová Ves; po maďarsky Tornaújfalu.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°34'39.48"N 20°53'14.84"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1406
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol evanjelický klasicistický z roku 1792
Rímskokatolícky kostol sv. Jána Krstiteľa, pôvodne gotický postavený r. 1328.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená ku Maďarsku. V rokoch 1964 až 1990 bola spoločne s obcou Hosťovce a Chorváty súčasťou obce Nová Bodva. V roku 1991 je Turnianska Nová Ves opäť samostatná obec.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.turnianskanovaves.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Turnianska-Nova-Ves-t125054#425077Verze : 0
MOD