Main Menu
User Menu

Trsťany

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Trsťany
Originální název:
Original Name:
Trsťany
Další názvy:
Other Names:
(1288) Fel-Nadasd, (1332) Nadazd, (1335) Fel-Nadasd, (1387-1427) Kis-Nadasd, (1630) Nadaska, (1773) Tresecžane, (1808) Trsťany, (1920) Trstenné, (1927) Tršťany, (1948) Trsťany; maďarsky sa Nádaska, Fuzérnádaska.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°45'30.61"N 21°24'21.80"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1288
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.trstany.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Trstany-t125045#425067Verze : 0
MOD