Main Menu
User Menu

Trenč

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Trenč
Originální název:
Original Name:
Trenč
Další názvy:
Other Names:
(1327) Theurinch, Turinch, Alsoturynch, Felsuturynch (1368), Terreawchyn (1379), Trnčow (1808), Terinč (1920), Trenč (1927), maďarsky Törincs.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°13'25.59"N 19°34'42.12"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1327
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.trenc.sk
URL : https://www.valka.cz/Trenc-t126427#428631Verze : 0
MOD