Main Menu
User Menu

Trebeľovce

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Trebeľovce
Originální název:
Original Name:
Trebeľovce
Další názvy:
Other Names:
Trebedid (1246), Terbedied (1279), Trebeded al. Mulyad (1423), Terbelowce (1808), Trebeľovce (1948); maďarsky Terbeléd.


Osady:
- Baba: (1246) Baba, Kysbaba (1362), Baba a.n. Zenthelsebeth (1416), Felsewbaba (1439), neskôr Horná Baba a Dolná Baba.
- Lazy (1573)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°17'03.36"N 19°42'54.7"E
Místní části:
Local Municipalities:
Dolná Baba, Lazy
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1246
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Zrúcaniny kaštieľa neskoroklasicistického z polovice 19. storočia, zničeného v 2. sv. vojne
- Kostol rímsko-katolícky neogotický z roku 1896
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku. V roku 1955 sa od obce odčlenila osada Horná Baba a spolu s ďalšími osadami vznikla obec Ratka.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Trebelovce-t126428#428632Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Lucenec-t126428#428632Version : 0
MOD