Main Menu
User Menu

Točnica

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Točnica
Originální název:
Original Name:
Točnica
Další názvy:
Other Names:
(1467) Thosoncza, Toponcza (1773), (1808) Točnica; maďarsky Tosonca, Tósár.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°24'47.49"N 19°38'28.32"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1467
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol evanjelický klasicistický z roku 1806
- Zvonica drevená z 20. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
Koloman Banšell (1850-1887) – evanjelický kňaz, slovenský básnik, literárny teoretik, prozaik a novinár
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.tocnica.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Tocnica-t126430#428640Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Lucenec-t126430#428640Version : 0
MOD