Main Menu
User Menu

Teramoto, Kumaiči

Kumaichi Teramoto / 寺本熊市

     
Příjmení:
Surname:
Teramoto
Jméno:
Given Name:
Kumaiči
Jméno v originále:
Original Name:
寺本熊市 / てらもと・くまいち
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
01.03.1889 ? prefektura Wakajama /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
15.08.1945 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 4. leteckej armády
velitel: 1. leteckej armády
velitel: 2. leteckej divízie
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.asahi-net.or.jp
www.generals.dk
pwencycl.kgbudge.com
URL : https://www.valka.cz/Teramoto-Kumaici-t176954#521412Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Teramoto
Jméno:
Given Name:
Kumaiči
Jméno v originále:
Original Name:
寺本熊市 / てらもと・くまいち
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-28.05.1910 vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-28.11.1921 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.12.1910 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.1925 major
DD.03.1930 podplukovník
01.08.1933 plukovník
01.11.1937 generálmajor
01.08.1940 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1943-20.07.1943 Velitel : 1. letecká armáda
28.07.1943-30.08.1944 Velitel : 4. letecká armáda
07.04.1945-18.04.1945 Velitel : Generální inspektoriát letectva

Ručně vyplněné položky:
DD.12.1910-DD.MM.RRRR 10. peší pluk
DD.11.1922-DD.MM.RRRR pridelený ku Generálnemu štábu
DD.MM.1925-DD.MM.RRRR 2. letecký pluk
DD.08.1926-DD.MM.RRRR pridelený k Veleniu vojenského letectva
DD.12.1928-DD.MM.RRRR vojenský atašé v USA
DD.02.1931-DD.MM.RRRR pridelený ku Generálnemu štábu
DD.06.1931-DD.MM.RRRR pridelený k Veleniu vojenského letectva
01.08.1933-16.11.1934 velitel 8. leteckého pluku
16.11.1934-01.12.1935 poverený velitel 2. leteckého praporu
01.10.1935-01.12.1936 velitel 16. leteckého pluku
01.12.1936-18.07.1937 zástupca náčelníka štábu Vojenského leteckého zboru
18.07.1937-10.06.1938 riaditel Vojenskej leteckej školy Hamamatsu
10.06.1938-01.08.1939 náčelník štábu Vojenského leteckého zboru
01.08.1939-01.08.1940 velitel Vojenskej leteckej školy Hamamatsu
01.08.1940-15.04.1942 velitel 2. leteckej skupiny
15.04.1942-01.05.1943 velitel 2. leteckej divízie
30.08.1944-01.10.1944 pridelený k Vojenskému leteckému oddeleniu, Ministerstva vojny
02.10.1944-30.04.1945 náčelník oddelenia požičiek?, Vojenského leteckého oddelenia, Ministerstva vojny
07.04.1945-18.04.1945 poverený Generálny inšpektor vojenského letectva
07.04.1945-18.04.1945 poverený náčelník Vojenského leteckého oddelenia, Ministerstva vojny
18.04.1945-15.08.1945 náčelník Vojenského leteckého oddelenia, Ministerstva vojny
15.08.1945-DD.MM.RRRR sebevražda
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.asahi-net.or.jp
www.generals.dk
pwencycl.kgbudge.com
URL : https://www.valka.cz/Teramoto-Kumaici-t176954#521422Verze : 0
MOD