Terada, Saiiči

Saiichi Terada / 寺田済一

     
Příjmení:
Surname:
Terada
Jméno:
Given Name:
Saiiči
Jméno v originále:
Original Name:
寺田済一 / てらだ・さいいち
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
05.02.1895 Tokio /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
08.03.1969 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 2. letecká divize
náčelníki štábu: 4. letecká armáda
náćelník štábu: 3. letecká armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/寺田済一
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Terada-Saiici-t185964#542585Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Terada
Jméno:
Given Name:
Saiiči
Jméno v originále:
Original Name:
寺田済一 / てらだ・さいいち
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-26.05.1915 Vojenská akadémia
07.12.1920-29.11.1923 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.12.1916 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
01.03.1938 plukovník
25.08.1941 generálmajor
26.10.1944 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1936-30.08.1937 Velitel : Manévre 2. sekce 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
19.05.1943-14.02.1944 Náčelník štábu : 3. letecká armáda
30.08.1944-25.11.1944 Náčelník štábu : 4. letecká armáda

Ručně vyplněné položky:
16.04.1934-01.08.1936 vojenský atašé vo Finsku
01.08.1936-01.12.1936 pridelený k Generálnemu štábu
01.12.1936-30.08.1937 náčelník Manévre 2. sekce 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
30.08.1937-30.06.1938 hlavný operačný dôstojník Severočínskej oblastnej armády
30.06.1938-10.12.1938 náčelník sekcie operácii Severočínskej oblastnej armády
10.12.1938-01.12.1939 náčelník 1. sekcie, Kancelárie všeobecných záležitostí, Velitelstva vojenského letectva
01.12.1939-03.12.1940 velitel 65. leteckého pluku
03.12.1940-19.05.1943 náčelník 1. sekcie (výcvik), Velitelstva vojenského letectva
03.12.1940-19.05.1943 náčelník výcvikovej sekcie, Generálneho inšpektoriátu vojenského letectva
19.05.1943-14.02.1944 náčelník štábu 3. letecká armáda
12.03.1944-30.08.1944 náčelník Kancelárie vśeobecných záležitotí, Velenia vojenského letectva
08.08.1944-02.09.1944 náčelník štábu Leteckej výcvikovej armády
12.03.1944-30.08.1944 náčelník Kancelárie všeobecných záležitostí, Generálneho inšpektoriátu vojenského letectva
30.08.1944-27.11.1944 náčelník štábu 4. leteckej armády
27.11.1944-23.05.1945 velitel 2. leteckej divízie
23.05.1945-06.07.1945 náčelník 1. sekcie (výcvik), Velenia vojenského letectva
06.07.1945-12.09.1945 zástupca náčelníka štábu Všeobecnej leteckej armády
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/寺田済一
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Terada-Saiici-t185964#542586Verze : 1
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!