Main Menu
User Menu

Teplička

okr. Spišská Nová Ves

     
Název:
Name:
Teplička
Originální název:
Original Name:
Teplička
Další názvy:
Other Names:
(1328) Toplica, (1345) Thoplicza, que al. n. villa Batiz appellatur, (1474) Toeplicze, (1773) Tepliczka
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Spišská Nová Ves
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°54'31.28"N 20°35'21.42"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1328
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky pôvodne goticky z 1. štvrtiny 14. stor., v 1775 bol zbarokizovaný, v 1906 bol rozšírený dvoma bočnými loďami;
Nástenné maľby na klenbe od P. J. Kerna z r. 1906;
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V južnej časti chotára obce v Slovenskom rudohorí je jaskyňa a prepadlina.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.teplicka.sk
URL : https://www.valka.cz/Teplicka-t125355#425702Verze : 0
MOD