Main Menu
User Menu

Tarasov, German Fjodorovič

Tarasov, German Fedorovich

Герман Фёдорович Тарасов

     
Příjmení:
Surname:
Tarasov
Jméno:
Given Name:
German Fjodorovič
Jméno v originále:
Original Name:
Герман Фёдорович Тарасов
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
16.03.1906 Mokrousovo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
19.10.1944 Kishuysallash /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel:
- 70. armáda
- 24. armáda
- 53. armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
- padl v Maďarsku
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/DTyDc
foto: https://goo.gl/kAAVc
URL : https://www.valka.cz/Tarasov-German-Fjodorovic-t125041#425063Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Tarasov
Jméno:
Given Name:
German Fjodorovič
Jméno v originále:
Original Name:
Герман Фёдорович Тарасов
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1923 maturita na střední škole
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1931 pěchotní škola
DD.MM.RRRR-DD.MM.1937 Frunzeho vojenská akademie
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
22.06.1941 plukovník
15.07.1941 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
29.06.1941-15.07.1941 Velitel : 249. střelecká divize
15.07.1941-16.02.1942 Velitel : 249. střelecká divize
16.02.1942-DD.04.1942 Velitel : 16. gardová střelecká divize
16.05.1942-DD.12.1942 Velitel : 41. armáda
DD.12.1942-DD.02.1943 Velitel : Armáda vojsk NKVD
DD.04.1943-DD.04.1943 Velitel : 24. armáda
07.02.1943-DD.04.1943 Velitel : 70. armáda
DD.12.1943-DD.01.1944 Velitel : 53. armáda

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1925-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
DD.MM.1927-DD.MM.1940 nižší velitelské funkce v pohraničním vojsku
DD.MM.1940-DD.MM.1941 náčelník štábu Zabajkalského pohraničního okruhu
DD.MM.1941-DD.MM.1941 velitel střelecké divize
DD.MM.1941-DD.01.1942 velitel operační skupiny 39. armády
05.01.1944-19.10.1944 zástupce velitele 53. armády
Vyznamenání:
Awards:

14.02.1941

Řád rudé hvězdy
Order of the Red Star
Opден Красная Звезда
-

16.02.1942

Leninův řád /1936-1943/
Order of Lenin /1936-1943/
Opден Ленина
-

17.05.1944

Řád Bohdana Chmělnického, 1. stupeň
Order of Bohdan Chmielnicki, 1st Class
Opден Богдана Хмелницкого 1-й степени
-

13.09.1944

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

15.10.1944

Řád Michala Chrabrého - 1. třída
Order of Michael the Brave - 1st Class
Ordin Mihai Viteazul
- posmrtne

03.11.1944

Řád rudé hvězdy
Order of the Red Star
Opден Красная Звезда
- za výsluhu rokov v armáde

28.04.1945

Řád vlastenecké války 1. stupně /1943-1985/
Order of the Patriotic War, 1st Class /1943-1985/
Орден Отечественной войны 1-й степени
- posmrtne

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/DTyDc
URL : https://www.valka.cz/Tarasov-German-Fjodorovic-t125041#433447Verze : 2
MOD