Main Menu
User Menu

Tankový průzkumný oddíl 40 [1940-1942]

40th Tank Reconnaissance Battalion

Panzer-Aufklärungs-Abteilung 40

     
Název:
Name:
Tankový průzkumný oddíl 40
Originální název:
Original Name:
Panzer-Aufklärungs-Abteilung 40
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Průzkumný oddíl 4
Datum zániku:
Disbanded:
05.05.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1940-05.05.1942 14. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
15.08.1940-DD.MM.RRRR Königsbrück, ? /

Velitel:
Commander:
15.08.1940-06.11.1941 Uber, Artur (Oberstleutnant)
07.11.1941-22.01.1942 Grams, Rolf (Hauptmann)
23.01.1942-20.02.1942 Strathmann, ? (Hauptmann)
20.02.1942-15.04.1942 Grams, Rolf (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
oddíl byl sloučen s Motocyklistickým střeleckým praporem 64
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pruzkumny-oddil-40-1940-1942-t226310#629914Verze : 2
MOD