Main Menu
User Menu

Tankový průzkumný oddíl 116 [1943-1945]

116th Tank Reconnaissance Battalion

Panzer-Aufklärungs-Abteilung 116

     
Název:
Name:
Tankový průzkumný oddíl 116
Originální název:
Original Name:
Panzer-Aufklärungs-Abteilung 116
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Motocyklistický střelecký prapor 165
Datum zániku:
Disbanded:
18.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1943-23.06.1943 16. pěší divize (motorizovaná)
23.06.1943-28.03.1944 16. divize tankových granátníků
28.03.1944-18.04.1945 116. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.1944-DD.MM.1945 Stephan, Eberhard (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pruzkumny-oddil-116-1943-1945-t170209#508677Verze : 2
MOD