Main Menu
User Menu

Tankový průzkumný oddíl 110 [1943-1945]

110th Tank Reconnaissance Battalion

Panzer-Aufklärungs-Abteilung 110

     
Název:
Name:
Tankový průzkumný oddíl 110
Originální název:
Original Name:
Panzer-Aufklärungs-Abteilung 110
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Motocyklistický střelecký prapor 40
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1943-13.06.1943 10. pěší divize (motorizovaná)
13.06.1943-08.05.1945 10. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
13.06.1943-29.09.1943 Mayer, ? (Major)
29.09.1943-09.10.1943 Naser, ? (Oberleutnant)
09.10.1943-05.01.1944 Massow, von (Major)
05.01.1944-DD.05.1944 Naser, ? (Hauptmann)
DD.07.1944-DD.08.1944 Massow, von (Major)
DD.08.1944-DD.08.1944 Stephan, ? (Hauptmann)
DD.09.1944-DD.11.1944 Heppner, ? (Oberleutnant)
DD.11.1944-DD.05.1945 Konrad, ? (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pruzkumny-oddil-110-1943-1945-t224207#624008Verze : 0
MOD