Main Menu
User Menu

Tanigawa, Kazuo

Kazuo Tanigawa / 谷川一男

     
Příjmení:
Surname:
Tanigawa
Jméno:
Given Name:
Kazuo
Jméno v originále:
Original Name:
谷川一男 / たにかわ・かずお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
Major General
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
11.09.1899 ?, prefektura Fukuoka /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
17.01.1954 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
zástupca náčelníka štábu Armádnej a kombinovanej flotily, Imperiálneho hlavného velitelstva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Tanigawa-Kazuo-t177833#523542Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Tanigawa
Jméno:
Given Name:
Kazuo
Jméno v originále:
Original Name:
谷川一男 / たにかわ・かずお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-27.07.1921 vojenská akadémia
24.12.1926-29.11.1929 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
16.10.1921 poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
01.03.1941 plukovník
01.03.1945 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
10.12.1938-23.12.1940 Velitel : Letecká pobočka 2. sekce (manévre) armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
10.12.1938-23.12.1940 náčelník Leteckej pobočky, manévrov2. sekcie, 1. kancelárieGenerálneho štábu
25.03.1940-21.07.1941 inštruktor, Armádne vojnové kolégium
21.07.1941-13.11.1941 pridelený k veleniu 23. armády
13.11.1941-14.04.1942 náčelník 4. sekcie Južnej armády
14.04.1942-01.06.1942 starší štábny dôstojník, Armádny letecký zbor
01.06.1942-19.01.1943 starší štábny dôstojník, 2. letecká armáda
19.01.1943-DD.02.1943 náčelník sekcie manévrov 8. oblastnej armády
DD.02.1943-20.03.1945 pridelený k Imperiálnemu hlavnému velitelstvu
20.03.1945-DD.08.1945 zástupca náčelníka štábu Armádnej a kombinovanej flotily, Imperiálnemu hlavnému velitelstvu
DD.08.1945-02.09.1945 pridelený k veleniu vojenskej polície
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Tanigawa-Kazuo-t177833#523543Verze : 0
MOD