Tanida, Šigetaró

Shigetaro Tanida / 谷田繁太郎

     
Příjmení:
Surname:
Tanida
Jméno:
Given Name:
Šigetaró
Jméno v originále:
Original Name:
谷田繁太郎 / たにだ・しげたろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
12.06.1872 ?, městská prefektura Ósaka /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
05.07.1938 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost zálivu Hiroshima
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/谷田繁太郎
URL : https://www.valka.cz/Tanida-Sigetaro-t184293#537964Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Tanida
Jméno:
Given Name:
Šigetaró
Jméno v originále:
Original Name:
谷田繁太郎 / たにだ・しげたろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.07.1893 Vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-28.11.1896 Armádna delostrelecká technická škola
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
07.03.1894 podporučík
22.04.1895 poručík
25.10.1897 kapitán
10.07.1904 major
21.12.1908 podplukovník
14.02.1912 plukovník
06.08.1917 generálmajor
20.07.1921 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
06.08.1917-18.01.1918 Velitel : Pevnost zálivu Hisroshima

Ručně vyplněné položky:
07.03.1894-DD.MM.RRRR Gardový ženijní prapor
03.12.1896-25.10.1897 Adjutant Gardový ženijní prapor
25.10.1897-21.01.1898 pridelený k pevnosti Wu
21.01.1898-09.11.1899 Inštruktor, Vojenská akadémia
09.11.1899-01.09.1903 pridelený k Generálnemu štábu
13.12.1901-01.05.1903 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
01.05.1903-06.07.1905 štábny dôstojník, Pevnost ostrova Penghu
06.07.1905-01.09.1906 štábny dôstojník Manchurijská armáda
01.09.1906-11.05.1907 Kanto MiyakoTadashi armáda?
11.05.1907-31.03.1913 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
20.09.1907-01.07.1910 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
28.05.1908-01.07.1910 Inštruktor, Námorné vojnpvé kolégium
01.07.1910-31.03.1913 Kancelária vojenskej služby Ministerstva armády
02.01.1912-DD.MM.RRRR Sekcia armádneho technického dohladu
31.03.1913-08.05.1915 pridelený k veleniu armádnych fortifikácii
08.05.1915-06.08.1917 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
10.05.1915-06.08.1917 náčelník Ženijnej sekcie Ministerstva armády
06.08.1917-18.01.1918 velitel pevnosti zálivu Hiroshima
18.01.1918-15.04.1919 pridelený k veleniu Armádnej prepravy
10.11.1918-15.04.1919 velitel dočastnej karanténnej stanice?
15.04.1919-15.06.1921 náčelník 2. kancelárie, Velenia armádnej prepravy
15.06.1921-15.08.1922 Inšpektor ženistov
15.08.1922-01.05.1925 pridelený k veleniu armádnych fortifikácii
25.05.1925-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.11.1920

Řád Zlatého luňáka 2. třídy
Order of Golden Kite 2nd Class
功二級金鵄勲章 / こうにきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/谷田繁太郎
URL : https://www.valka.cz/Tanida-Sigetaro-t184293#537999Verze : 1
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!