Main Menu
User Menu

Tanaka, Nobuo

田中信男 / たなか・のぶお

     
Příjmení:
Surname:
Tanaka
Jméno:
Given Name:
Nobuo
Jméno v originále:
Original Name:
田中信男 / たなか・のぶお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generál poručík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
30.10.1891 ?
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
04.12.1966 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
veliteľ 33. divízie
veliteĺ 29. nezávislej zmiešanej brigády
veliteľ 66. brigády
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
veliteľ 15. nezávislej zmiešanej brigády
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://pwencycl.kgbudge.com/T/a/Tanaka_Nobuo.htm
URL : https://www.valka.cz/Tanaka-Nobuo-t123396#420489Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Tanaka
Jméno:
Given Name:
Nobuo
Jméno v originále:
Original Name:
田中信男 / たなか・のぶお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.1937 plukovník
DD.MM.1940 generál major
DD.06.1944 generál poručík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1942-01.05.1943 Velitel : 15. samostatná smíšená brigáda
24.11.1943-16.05.1944 Velitel : 29. samostatná smíšená brigáda
16.05.1944-27.06.1944 Velitel : 33. divize

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1937-DD.MM.1938 Veliteľ 51. nezávislého praporu
DD.MM.1938-DD.MM.1939 Veliteľ 4. zóny, 1. pohraničnej jednotky obrany
DD.MM.1939-DD.MM.1940 Veliteľ 211. pluku, Čína
DD.MM.1940-DD.MM.1941 Veliteľ Toyohashi vojenskej výcvikovej školy
DD.MM.1941-DD.MM.1942 Veliteľ skupiny pechoty 12. divízie
01.08.1942-01.05.1943 Veliteľ 15. nezávislej zmiešanej brigády
DD.MM.1943-DD.10.1943 Veliteľ 66. brigády
24.11.1943-16.05.1944 Veliteľ 29. nezávislej zmiešanej brigády, Thajsko
10.05.1944-DD.06.1944 Poverený velením 33. divízie, Burma
DD.06.1944-DD.MM.1945 Veliteĺ 33. divízie, Burma, Thajsko
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://pwencycl.kgbudge.com/T/a/Tanaka_Nobuo.htm
URL : https://www.valka.cz/Tanaka-Nobuo-t123396#420491Verze : 0
MOD
V roku 1944 Tanaka velil 29. nezávislej zmiešanej brigade v Thajsku. 10.5.1944 dostáva rozkaz, aby vymenil vo velení 33. divízie, ktorá je dislokovaná v Burma, gen. Yanagida. K tomuto dochádza po tom, ako Yanagida váha v pokračovaní ofenzívy U-Go, ktorá má zacieľ postup smerom na Imphal. K váhaniu dochádza pre ťažké straty, ktoré v bojoch utrpela 33. divízia, avšak veliteľ 15. armády Mutaguchi požadoval pokračovanie v katastrofálnej ofenzíve.


Tanaka dostáva rozkaz a to aj s tým, že pravedopodobne dôjde k zničeniu celej divízie. jednotku preberá v žalostnom stave s podvyživenými vojakmi.


V júni 1944 Tanaka dostáva hodnosť generál poručíka a je mu zvelené stále velenie nad 33. divíziou. V tom čase divízia stratila 70% zo svojho stavu a je tlačená do strednej Burmy.


Väčšinu zo svojej sily divízia stratila počas silných sebevražedných útokov na Britské predmostie na Irrawady vo februári 1945. Divízia je následne zatlačená do Siamu a tu prichádza kapitulácia Japonska a jednotka sa vzdáva.



zdroj
www.generals.dk
https://pwencycl.kgbudge.com/T/a/Tanaka_Nobuo.htm
URL : https://www.valka.cz/Tanaka-Nobuo-t123396#420493Verze : 0
MOD