Main Menu
User Menu

Svinica

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Svinica
Originální název:
Original Name:
Svinica
Další názvy:
Other Names:
(1276) Zyna, (1280) Scine, (1293) Scynnue, (1302/69) Scywynia, (1427) Szyna, (1430) Zwynne, (1630) Szinye, (1773) Swinicza, (1906) Šviňica, Petöszinye; maďarsky Petoszinye.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°43'54.8"N 21°27'35.45"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1276
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – reformovaný, románsko-gotický z polovice 13. storočia, prestavaný v 15. storočí, gotické nástenné maľby
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodák: Andrej Jaslinský – (1.9.1715 - 1.1. 1784), teológ, fyzik, filozof,
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obecsvinica.sk
URL : https://www.valka.cz/Svinica-t125035#425057Verze : 0
MOD