Main Menu
User Menu

Šurice

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Šurice
Originální název:
Original Name:
Šurice
Další názvy:
Other Names:
(1245) Seuger, Sewreghalya (1450), Schöreg (1786), Šireg (1920), Söreg (1927), (1948) Šurice; maďarsky Söreg
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°13'48.93"N 19°54'55.66"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1245
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky neoromantický postavený v roku 1868
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku. Nachádza sa tu skalný prírodný výtvor Soví hrad. V 15. storočí tu stál hrad, ktorý zanikol v 16. storočí.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.surice.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Surice-t126431#428642Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Lucenec-t126431#428642Version : 0
MOD