Main Menu
User Menu

Sugawara, Mičió

Michio Sugawara / 菅原道大

     
Příjmení:
Surname:
Sugawara
Jméno:
Given Name:
Mičió
Jméno v originále:
Original Name:
菅原道大 / すがわら・みちおお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
28.11.1888 ?, prefektura Nagasaki /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
29.12.1983 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 3. letecká armáda
velitel: 6. letecká armáda
velitel: 3. letecká divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
pwencycl.kgbudge.com
movie-sakura.cocolog-nifty.com
www.d4.dion.ne.jp

URL : https://www.valka.cz/Sugawara-Micio-t176958#521424Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Sugawara
Jméno:
Given Name:
Mičió
Jméno v originále:
Original Name:
菅原道大 / すがわら・みちおお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1907-DD.05.1909 vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-DD.11.1919 Armádne vojnové kolégium
19.09.1925-07.12.1926 vojenská letecká škola?
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1909 podporučík
03.02.1913 porućík
DD.MM.RRRR kapitán
20.08.1924 major
DD.MM.RRRR podplukovník
18.03.1933 plukovník
02.08.1937 generálmajor
02.10.1939 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
09.07.1942-01.05.1943 Velitel : 3. letecká armáda
18.07.1944-26.12.1944 Velitel : Generální inspektoriát letectva
26.12.1944-02.09.1945 Velitel : 6. letecká armáda

Ručně vyplněné položky:
25.12.1909-DD.MM.RRRR 4. peší pluk
DD.04.1921-DD.MM.RRRR Adjutant oddelenie vojny?
DD.01.1924-DD.03.1924 cesta po USA
18.03.1925-DD.MM.RRRR velitel ? praporu 76. peší pluk
08.04.1927-DD.MM.RRRR 6. letecký pluk
13.12.1927-DD.MM.RRRR pridelený k veleniu Armádneho letectva
02.04.1928-18.01.1929 sekretár, letecký výckumný výbor
DD.08.1931-18.03.1933 inštruktor na Vojenskej leteckej škole Shimoshidzu
18.03.1933-15.03.1935 velitel 6. leteckého pluku
15.03.1935-02.08.1937 náčelník 1. skecie, Vojenského leteckého oddelenia, Ministerstva vojny
02.08.1937-15.07.1938 velitel 2. leteckej brigády
15.07.1938-02.10.1939 velitel 3. leteckej brigády
02.10.1939-01.12.1939 pridelený k Armádnemu leteckému oddeleniu, Ministerstva vojny
01.12.1939-01.08.1940 velitel Vojenskej leteckej školy Shimoshizu
01.08.1940-15.09.1941 velitel 1. leteckej skupiny
15.09.1941-17.04.1942 velitel 3. leteckej skupiny
15.04.1942-07.09.1942 velitel 3. leteckej divízie
09.07.1942-01.05.1943 velitel 3. leteckej armády
01.05.1943-27.03.1944 velitel Vojenskej leteckej školy
27.03.1944-18.07.1944 zástupca Generálneho inšpektora vojenského letectva
18.07.1944-26.12.1944 Generálny inšpektor vojenského letectva
18.07.1944-26.12.1944 náčelník Vojenského leteckého oddelenia, Ministerstva vojny
08.08.1944-26.12.1944 velitel Výcvikovej leteckej armády
26.12.1944-02.09.1945 velitel 6. leteckej armády
DD.12.1945-DD.MM.RRRR výslužba
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
pwencycl.kgbudge.com
movie-sakura.cocolog-nifty.com
www.d4.dion.ne.jp

URL : https://www.valka.cz/Sugawara-Micio-t176958#521434Verze : 0
MOD