Stuartovská Anglie - Martin Kovář

Diskuse

Století skotské dynastie Stuartovců, kteří nastoupili na trůn po skvělé alžbětinské éře, bylo poznamenáno především dvěma revolucemi, které do značné míry změnily strukturu stávajícího systému i celé společnosti. Na samém sklonku stuartovské éry pak dovršením unie se Skotskem vzniká Velká Británie, připravená utkat se s Francií o rozhodující pozice v zámoří.


1. vyd., brož., 360 stran, asi 80 obr., 290,- Kč
URL : https://www.valka.cz/Stuartovska-Anglie-Martin-Kovar-t6043#14099 Verze : 0
Velmi čtivě napsaná kniha uvádí čtenáře do hlavních událostí Anglie a Skotska 17.století, formujících britskou i evropskou politiku na další staletí. Za zmínku stojí především popis rozkolu mezi králem a parlamentem, občanské války, období Cromwellovy republiky i časy následného návratu monarchie a uzavření zmíněné anglo-skotské unie. Osobně knihu doporučuji všem, kdož se o toto období přímo do hloubky nezajímají, ale chtějí být "v obraze".
URL : https://www.valka.cz/Stuartovska-Anglie-Martin-Kovar-t6043#14101 Verze : 0
Výborná kniha, tiež odporúčam. Dá Vám prehľad o Anglicku za vlády Stuartovcov a na puritánske revolúcie.
URL : https://www.valka.cz/Stuartovska-Anglie-Martin-Kovar-t6043#230665 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více