Stuartovská Anglie - Martin Kovář

Diskuse
Století skotské dynastie Stuartovců, kteří nastoupili na trůn po skvělé alžbětinské éře, bylo poznamenáno především dvěma revolucemi, které do značné míry změnily strukturu stávajícího systému i celé společnosti. Na samém sklonku stuartovské éry pak dovršením unie se Skotskem vzniká Velká Británie, připravená utkat se s Francií o rozhodující pozice v zámoří.


1. vyd., brož., 360 stran, asi 80 obr., 290,- Kč
URL : https://www.valka.cz/Stuartovska-Anglie-Martin-Kovar-t6043#14099Verze : 0
MOD
Velmi čtivě napsaná kniha uvádí čtenáře do hlavních událostí Anglie a Skotska 17.století, formujících britskou i evropskou politiku na další staletí. Za zmínku stojí především popis rozkolu mezi králem a parlamentem, občanské války, období Cromwellovy republiky i časy následného návratu monarchie a uzavření zmíněné anglo-skotské unie. Osobně knihu doporučuji všem, kdož se o toto období přímo do hloubky nezajímají, ale chtějí být "v obraze".
URL : https://www.valka.cz/Stuartovska-Anglie-Martin-Kovar-t6043#14101Verze : 0
Výborná kniha, tiež odporúčam. Dá Vám prehľad o Anglicku za vlády Stuartovcov a na puritánske revolúcie.
URL : https://www.valka.cz/Stuartovska-Anglie-Martin-Kovar-t6043#230665Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!