Main Menu
User Menu

Střelecký pluk 69 [1940-1942]

69th Rifle Regiment / Schützen-Regiment 69

     
Název:
Name:
Střelecký pluk 69
Originální název:
Original Name:
Schützen-Regiment 69
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk (motorizovaný) 69
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
Pluk tankových granátníků 69
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1940-05.07.1942 10. střelecká brigáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
12.05.1940-15.04.1941 Menny, Erwin (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
https://www.geocities.com/~orion47/
URL : https://www.valka.cz/Strelecky-pluk-69-1940-1942-t169952#508036Verze : 0
MOD