Main Menu
User Menu

Strážní prapor XXXVI [1938-1938]

36th Guard Battalion

     
Název:
Name:
Strážní prapor XXXVI
Originální název:
Original Name:
Strážní prapor XXXVI
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1938-15.09.1938 Hraničářsky prapor 3
15.09.1938-24.09.1938 Hraničářský pluk 3
Dislokace:
Deployed:
01.06.1938-24.09.1938 Jaroměřice nad Rokytnou, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.06.1938-24.09.1938 Kaňák, Egon (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Strazni-prapor-XXXVI-1938-1938-t50177#576220Verze : 2
MOD
Strážní prapor XXXVI [1938]
Velitelství praporu vzniklo 1. června 1938. Nacházelo se v Jaroměřicích nad Rokytnou, podléhalo velitelství Hraničářského praporu 3 [1920-1938] a od září 1938 velitelství Hraničářského pluku 3 [1920-1938]. Prapor střežil budované objekty těžkého opevnění v prostoru Ženijního skupinového velitelství XI [1938].
Součástí praporu bylo:
velitelství praporu s pomocnou četou,
Strážní rota 1/XXXVI [1938] (od června 1938),
Strážní rota 2/XXXVI [1938] (od června 1938),
Strážní rota 3/XXXVI [1938] (od června 1938),
Strážní rota 4/XXXVI /kulometná/ [1938] (od června 1938).


Velitelem praporu byl:
major pěchoty Egon Kaňák (od června 1938).


Literatura:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Strazni-prapor-XXXVI-1938-1938-t50177#193256Verze : 0
MOD