Main Menu
User Menu

Strážní prapor XX [1938-1938]

20th Guard Battalion

     
Název:
Name:
Strážní prapor XX
Originální název:
Original Name:
Strážní prapor XX
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.02.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.02.1938-01.06.1938 Pěší pluk 38
01.06.1938-24.09.1938 Hraničářsky prapor 1
Dislokace:
Deployed:
28.02.1938-24.09.1938 Louny, kasárny /

Velitel:
Commander:
28.02.1938-24.09.1938 Novák, Jan (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Strazni-prapor-XX-1938-1938-t50167#576134Verze : 1
MOD
Strážní prapor XX [1938]
Velitelství praporu vzniklo 28. února 1938. Nacházelo se v Lounech, podléhalo velitelství Pěšího pluku 38 [1920-1938] a od června 1938 velitelství Hraničářského praporu 1 [1920-1938]. Prapor střežil vybudované objekty lehkého opevnění v okolí Loun.
Součástí praporu bylo:
velitelství praporu s pomocnou četou,
Strážní rota 1/XX [1938] (od února 1938),
Strážní rota 2/XX [1938] (od února 1938),
Strážní rota 4/XX /kulometná/ [1938] (od února 1938).


Velitelem praporu byl:
podplukovník pěchoty Jan Novák (od února 1938).


Literatura:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Strazni-prapor-XX-1938-1938-t50167#193244Verze : 0
MOD