Stosic, Antonije

Divizijski General Antonije Stošić (11 Jan 1882 - 1958)


14 Nov 1934 - 6 Sep 1935: Commandant, Artillery Officers School
31 Dec 1934: Promoted to Brigadni General
6 Sep 1935 - 12 Jul 1938: Commander of Artillery, Zetska Division District
12 Jul 1938 - 6 Sep 1939: Commander, Bosanska Division District
6 Sep 1939: Promoted to Divizijski General
6 Sep 1939 - 5 Jun 1940: Commander, Zetska Division District
5 Jun 1940 - 3 Apr 1941: Deputy Commander, 5th Army District
3 Apr 1941 - 17 Apr 1941: Commander, 9th Timočka Division


Principal sources:
Generali i admirali Kraljevine Jugoslavije 1918-1941, by Mile S. Bjelajac
Andris J. Kursietis, personal archives
URL : https://www.valka.cz/Stosic-Antonije-t68460#240016Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!