Main Menu
User Menu

Štós

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Štós
Originální název:
Original Name:
Štós
Další názvy:
Other Names:
(1241) Hegalya, (1407) Heegalia, (1427) Hegalya, (1449) Stoss, (1808) Sstoss; maďarsky Stoósz.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°42'29.20"N 20°47'31.33"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1241
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – rímsko-katolícky gotický, upravený okolo 1500, rozšírený a barokovo-klasický upravený v 2. polovici 18. storočia
Veža – renesančná z 1611
Kostol – evanjelický tolerančný z 1786
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Sandrik Štós
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Štós kúpele – klimatické kúpele s vodoliečebným ústavom boli založené 1883
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.stos.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Stos-t125039#425061Verze : 0
MOD