Stíhací eskadra 51 [1939-1945]

51st Fighter Wing

Jagdgeschwader 51 (JG 51)

     
Název:
Name:
Stíhací eskadra 51
Originální název:
Original Name:
Jagdgeschwader 51
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.11.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
29.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.11.1939-01.01.1940 Letecká župa VI
01.01.1940-DD.06.1941 Stíhací velitelství 2
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
DD.11.1941-10.04.1942 VIII. letecký sbor
10.04.1942-06.05.1943 Velitelství letectva Východ
06.05.1943-29.04.1945 Letecká armáda 6
Dislokace:
Deployed:
25.11.1939-12.02.1940 Münster, Fliegerhorst Münster-Handorf /
12.02.1940-16.05.1940 Bönninghardt, ?
16.05.1940-23.05.1940 Eindhoven, Fliegerhorst Eindhoven /
23.05.1940-01.06.1940 Antverpy, Fliegerhorst Antwerpen-Deurne /
01.06.1940-06.06.1940 Gent-St. Denis, ?
06.06.1940-09.06.1940 Boulogne-Wimereux, ?
09.06.1940-12.06.1940 Ligescourt, ?
12.06.1940-16.06.1940 Cailly-sur-Eure, ?
16.06.1940-17.06.1940 Rouen, Flugplatz Rouen-Boos /
17.06.1940-22.06.1940 Buc, Fliegerhorst Buc /
22.06.1940-29.06.1940 Le Touquet-Paris-Plage, Flugplatz Le Touquet /
29.06.1940-13.08.1940 Cap Blanc Nez, ?
13.08.1940-25.08.1940 Wissant, ?
25.08.1940-26.11.1940 Saint-Inglevert, Flugplatz Saint-Inglevert (a/and Landeplatz Pihen) /
26.11.1940-07.12.1940 Mardyck, ?
07.12.1940-05.02.1941 Mannheim, Fliegerhorst-Kaserne Sandhofen /
05.02.1941-10.06.1941 Mardyck, ?
01.06.1941-DD.06.1941 Krefeld, Fliegerhorst Krefeld /
DD.06.1941-13.06.1941 Düsseldorf, ?
13.06.1941-23.06.1941 Siedlce, ?
23.06.1941-DD.06.1941 Małaszewicze, Fliegerhorst Terespol /
DD.06.1941-DD.07.1941 Bobruisk, Fliegerhorst Bobruisk-Nord /
DD.07.1941-25.07.1941 Orscha, ?
25.07.1941-05.08.1941 Stara Bychow, ?
05.08.1941-DD.09.1941 Šatalovo, Feldflugplatz Schatalowka-Ost /
DD.09.1941-01.10.1941 Kijev, Fliegerhorst Kiew /
01.10.1941-DD.10.1941 Juchnow-Süd, ?
DD.10.1941-17.12.1941 Jermolino, ?
17.12.1941-DD.03.1942 Juchnow-Süd, ?
DD.03.1942-05.04.1942 Dugino, Feldflugplatz Dugino /
05.04.1942-DD.11.1942 Smolensk, Fliegerhorst Smolensk-Nord /
DD.11.1942-10.01.1943 Vitebsk, Fliegerhorst Witebsk /
10.01.1943-03.02.1943 Isotscha/Iwan-See, ?
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
DD.01.1944-04.04.1944 Bobrujsk, Flughafen Bobruisk /
04.04.1944-20.06.1944 Małaszewicze, Fliegerhorst Terespol /
20.06.1944-24.06.1944 Bobrujsk, Flughafen Bobruisk /
24.06.1944-27.06.1944 Orscha, Fliegerhorst Orscha /
27.06.1944-01.07.1944 Minsk-Süd, ?
01.07.1944-05.07.1944 Kobryn, ?
05.07.1944-16.07.1944 Krzewica, ?
16.07.1944-19.07.1944 Lvov, Fliegerhorst Lemberg /
19.07.1944-26.07.1944 Stryj, Landeplatz Stryj /
26.07.1944-DD.08.1944 Varšava, Fliegerhorst Warschau-Okecie /
DD.08.1944-13.09.1944 ?
13.09.1944-22.09.1944 Essern, ?
22.09.1944-DD.10.1944 Kroszewo, ?
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
25.11.1939-23.07.1940 Osterkamp, Theodor (Oberst)
27.07.1940-19.07.1940 Mölders, Werner (Oberstleutnant)
28.07.1940-07.08.1940 Osterkamp, Theodor (Oberst)
19.07.1941-10.04.1942 Beckh, Friedrich (Oberstleutnant)
DD.09.1941-08.11.1941 Lützow, Günther (Major)
10.04.1942-30.03.1944 Nordmann, Karl Gottfried (Oberstleutnant)
01.04.1944-31.03.1945 Losigkeit, Fritz (Major)
02.04.1945-29.04.1945 Lange, Heinz (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.11.1939-23.04.1945 I. skupina Stíhací eskadry 51
25.11.1939-12.04.1945 II. skupina Stíhací eskadry 51
04.07.1940-29.04.1945 III. skupina Stíhací eskadry 51
21.11.1940-29.04.1945 IV. skupina Stíhací eskadry 51
05.03.1941-DD.02.1942 Doplňovací skupina Stíhací eskadry 51
01.08.1942-18.10.1943 13. (protitanková) letka Stíhací eskadry 51

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
24.12.1941-29.04.1945 Mölders (Mölders, Werner)
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg51.htm
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-51-1939-1945-t330#523770Verze : 3
MOD
Jagdgeschwader 51 "Mölders" (JG 51)
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-51-1939-1945-t330#1621Verze : 0
MOD
Geschwaderkommodoren:

Oberst Theo Osterkamp, 25.11.39 - 23.7.40
Obstlt Werner Mölders, 27.7.40 - 19.7.41
Oberst Theo Osterkamp, 28.7.40 - 7.8.40
Obstlt Friedrich Beckh, 19.7.41 - 10.4.42
Maj Günther Lützow 10.41 - 11.41
Obstlt Karl-Gottfried Nordmann, 10.4.42 - 30.3.44
Maj Fritz Losigkeit, 1.4.44 - 31.3.45
Maj Heinz Lange, 2.4.45 - 8.5.45

Stab:

Zformován 25.11.39 v Münster-Loddenheide. Zrušen 28.4.45.

Základny:

25.11.39 - 12.2.40 Münster-Handorf Bf 109E
12.2.40 - 16.5.40 Bönninghardt Jafü 2 Bf 109E
16.5.40 - 23.5.40 Eindhoven Jafü 2 Bf 109E
23.5.40 - 1.6.40 Antwerpen-Deurne Jafü 2 Bf 109E
1.6.40 - 6.6.40 Gent-St. Denis Jafü 2 Bf 109E
6.6.40 - 9.6.40 Boulogne-Wimereux Jafü 2 Bf 109E
9.6.40 - 12.6.40 Ligescourt Jafü 2 Bf 109E
12.6.40 - 16.6.40 Cailly-sur-Eure Jafü 2 Bf 109E
16.6.40 - 17.6.40 Boos-Rouen Jafü 2 Bf 109E
17.6.40 - 22.6.40 Buc Jafü 2 Bf 109E
22.6.40 - 29.6.40 Le Touquet Jafü 2 Bf 109E
29.6.40 - 13.8.40 Cap Blanc Nez Jafü 2 Bf 109E
13.8.40 - 25.8.40 Wissant Jafü 2 Bf 109E
25.8.40 - 26.11.40 St. Inglevert/Pihen Jafü 2 Bf 109E
26.11.40 - 7.12.40 Mardyck Jafü 2 Bf 109E
7.12.40 - 5.2.41 Mannheim, Fliegerhorst-Kaserne Sandhofen / Jafü 2 Bf 109E
5.2.41 - 10.6.41 Mardyck Jafü 2 Bf 109E

1.44 - 4.4.44 Bobruisk Bf 109G
4.4.44 - 20.6.44 Terespol Bf 109G
20.6.44 - 24.6.44 Bobruisk Bf 109G
24.6.44 - 27.6.44 Orscha Bf 109G
27.6.44 - 1.7.44 Minsk-Süd Bf 109G
1.7.44 - 5.7.44 Kobryn Bf 109G
5.7.44 - 16.7.44 Krzewica Bf 109G
16.7.44 - 19.7.44 Lemberg Bf 109G
19.7.44 - 26.7.44 Stryj Bf 109G
26.7.44 - 8.44 Okecie Bf 109G
8.44 - Bf 109G
13.9.44 - 22.9.44 Essern Bf 109G
22.9.44 - 10.44 Kroszewo Bf 109G
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-51-1939-1945-t330#1623Verze : 0
MOD
1./JG 135 (1.4.1937) - 1./JG 233 (1.11.1938) - 1./JG 51 (1.5.1939)
Oblt. Hannes Trautloft, 1.4.1937 - 30.6.1938 Stkpt. 11./JG 132
Hptm. Douglas Pitcairn, 1.7.1938 - 5.8.1940 Stíhací škola Magdeburg
Oblt. Hermann-Friedrich Joppien, 6.8.1940 - 17.10.1940 Kdr. I./JG 51
Oblt. Georg Claus, 18.10.1940 - 11.11.1940 KIA, vzdušný souboj, Severní moře
Oblt. Fritz Eberle, 12.11.1940 - ?.9.1941 ?
Oblt. Rudolf Busch, ?.9.1941 14.12.1942 Kdr. I./JG 51
Oblt. Hans Boos, 15.12.1942 - 21.4.1943 KIA, vzdušný souboj, J od Cromy
Oblt. Joachim Brendel, 22.4.1943 - 31.8.1944 Kdr. III./JG 51
Lt. Kurt Dombacher, 18.9.1944 - 20.3.1945 Stkpt. 12./JG 51
Lt. Kurt Schulze, 21.3.1945 - 23.4.1945 Zrušena


2./JG 135 (1.4.1937) - 2./JG 233 (1.11.1938) - 2./JG 51 (1.5.1939)


Oblt. Wolfgang Schellmann, 1.4.1937 - 30.11.1937 Stkpt. 1./JG 88
Hptm. Georg Meyer, 1.12.1937 - ?.8.1940 Stíhací škola Fürth
Hptm. Ernst Wiggers, ?.8.1940 - 11.9.1940 KIA, Hurricane 253 sq., Sgt. W.B.Higgins, Londýn
Oblt. Victor Mölders, 12.9.1940 - 7.10.1940 POW, vzdušný souboj
Oblt. Wilhelm Hachfeld, 8.10.1940 - 25.8.1941 Kdr. I./JG 51
Oblt. Friedhelm Höschen, 26.8.1941 - ?.4.1942 ?
Lt. Erwin Fleig, ?.4.1942 - 29.5.1942 POW, flak, Poddorje
Hptm. Edwin Thiel, 30.5.1942 - ?.7.1943 Stkpt. 1./Erg.Gr.
Oblt. Horst Haase, ?.7.1943 - 1.6.1944 Stkpt. 16./JG 3
Letka se mění na 16./JG 3


Nové ustanovení 2./JG 51
Oblt. Anton Lindner, 15.1.1945 - 23.4.1945 Zrušena, Stkpt. 15./JG 51


3./JG 135 (1.4.1937) - 3./JG 233 (1.11.1938) - 3./JG 51 (1.5.1939)
Oblt. Hans-Heinrich Brustellin, 1.4.1937 - 14.3.1938 Stkpt. 1./JG 138
Hptm. Erich Gerlitz, 15.3.1938 - 14.3.1940 Stkpt. 7./JG 2
Oblt. Richard Leppla, 15.3.1940 - 10.11.1940 Kdr. III./JG 51
Oblt. Heinrich Krafft, 11.11.1940 - 31.5.1942 Kdr. I./JG 51
Oblt. Michael Sonner, 1.6.1942 - 25.10.1942 Stab I./JG 51
Hptm. Heinz Lange, 26.10.1942 - 7.5.1944 Kdr. IV./JG 51
Oblt. Walter Wever, 9.5.1944 - 17.7.1944 ?
Oblt. Günther Josten, 18.7.1944 - 12.4.1945 Kdr. IV./JG 51
? 12.4.1945 - 23.4.1945 Zrušena


4./JG 51, od 15.8.1944 7./JG 51
Oblt. Josef Fözö, 16.7.1939 - 20.2.1941 Kdr. II./JG 51
Oblt. Erich Hohagen, 21.2.1941 - 7.9.1941 Zraněn
Oblt. Peter Emmerich, 8.9.1941 - 30.9.1942 Stíhací škola Gatow
Oblt. Georg Seelmann, 9.10.1942 - ?.3.1943 Stkpt. 1./JG 103
Oblt. Karl Rammelt, ?.3.1943 - 6.6.1943 Kdr. II./JG 51
Oblt. Horst Walther, 6.6.1943 - 10.6.1944 Stkpt. 11./JG 51
Lt. Günther Stedtfeld, 11.6.1944 - 12.4.1945 Zrušena, 10./EJG 2


5./JG 51
Lt. ? Nagler, 26.7.1939 - ?.8.1939 Nehoda
Lt. Erich Leie, ?.8.1939 - 29.8.1939 JG 2
Hptm. Horst Tietzen, 29.8.1939 - 18.8.1940 KIA, vzdušný souboj, ústí Temže
Oblt. Hans Kolbow, 19.8.1940 - 16.7.1941 KIA, flak
Lt. Hans-Joachim Steffens, 17.7.1941 - 30.7.1941 KIA, vzdušný souboj, S od Bobrujska
Oblt. Hartmann Grasser, 31.7.1941 - ?.9.1941 Kdr. II./JG 51
Oblt. Horst Geyer, ?.9.1941 - ?.1.1942 ?
Lt. Hans Strelow, ?.1.1942 - 22.5.1942 POW+, zad.střelec z Pe-2, sebevražda, V od Mcenska
Oblt. Karl-Heinz Schnell, 23.5.1942 - 7.8.1942 Kdr. III./JG 51
Lt. Ralph Furch, 8.8.1942 - 22.1.1943 KIA, vlastní flak,Medenine
Oblt. Günther Rübell, 3.2.1943 - 1.8.1944 Kdr. I./JG 104
Lt. Siegfried Pflitsch, 2.8.1944 - 16.11.1944 Zraněn
Lt. Elias Kühlein, 16.11.1944 - 24.12.1944 Stkpt. 6./JG 51
Lt. Siegfried Pflitsch, 24.12.1944 - 12.4.1945 Zrušena, EJG 2


6./JG 51
Oblt. Josef Priller, 20.10.1939 - 19.11.1940 Stkpt. 1./JG 26
Oblt. Walter Stengel, 20.11.1940 - 3.10.1942 Stkpt. 1./Erg.Gr. Ost
Oblt. Diethelm von Eichel.Streiber, 4.10.1942 - 29.11.1942 Stkpt. Stabsst./JG 51
Letka se mění na Stabsst./JG 51


Nové ustanovení 6./JG 51
Oblt. Hans Heidrich, 13.12.1943 - 12.1.1943 KIA, vzdušný souboj, Tunisko
Hptm. Herbert Puschmann, 13.1.1943 - 3.2.1944 KIA, zad.střelec z B-25 Mitchell, SZ od Říma
Oblt. Otto Schultz, 4.2.1944 - 23.12.1944 Kdr. II./JG 51
Lt. Elias Kühlein, 24.12.1944 - 12.4.1945 Zrušena, EJG 2
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-51-1939-1945-t330#25785Verze : 0
Zbývající letky tam brzy doplním Smile


Chtěl bych věděl info o těch velitelích, kam se pak poděli? Tím jsou
Oblt. Fritz Eberle
Oblt. Friedhelm Höschen
Oblt. Walter Wever, u něho vím, že později, od února 1945 létal u JG 7 a zahynul 10.4.1945
Oblt. Horst Geyer


A info o těch stíhačích
Fw. Helmut Hördt
Ofw. Bernhard Lausch
Ofw. Richard Quante
Ofw. Georg Seidel
Lt. Heinrich Höfemeier
Uffz. Wolfgang Krahnke
Fw. Günther Schwarz
Uffz. Gabriel Tautscher


Sestřely těchto es a datum a příčinu smrti mi nemusíte uvádět, mám to .)
Jinak zbytek, např. kde se narodili, kdy nastoupili k jednotce apod. mě zajímá, vím, že toho asi chci moc, ale budu za to vděčný, za pomoc, předem díky .)
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-51-1939-1945-t330#25787Verze : 0
1./JG 20 (15.7.1939) - 7./JG 51 (4.7.1940)
Hptm. Walter Oesau, 15.7.1939 - 24.8.1940 Kdr. III./JG 51
Oblt. Hermann Staiger, 25.8.1940 - 14.7.1941 Zraněn
Oblt. Herbert Wehnelt, 15.7.1941 - 27.10.1941 Zraněn
Oblt. Helmut Lohoff, 29.10.1941 - 11.2.1942 POW, vzdušný souboj, Ržev
Oblt. Anton Niess, 12.2.1942 - 22.2.1942 MIA, pozemní palba, JV od Lukovojky
Hptm. Herbert Wehnelt, 25.4.1942 - ?.8.1943 Kdr. Erg.Gr.West
Hptm. Karl-Heinz Weber, ?.8.1943 - 1.6.1944 Kdr. II./JG 1
Letka se mění v 8./JG 1


2./JG 20 (15.7.1939) - 8./JG 51 (4.7.1940), od 15.8.1944 10./JG 51
Oblt. Albrecht von Minnigerode, 15.7.1939 - 11.5.1940 POW
Hptm. Fritz Stendel, 12.5.1940 - 14.5.1944 Kdr. IV./JG 5
Oblt. Anton Hafner, 15.5.1944 - 17.10.1944 KIA, Jak-9, Schweizerfelde
Oblt. Helmut Besekau, 18.10.1944 - ?.10.1944 Zástupce, 10./JG 51
Lt. Heinz Steinicke, ?.10.1944 - 19.2.1945 KIA, vzdušný souboj, V od Heiligenbeilu
Oblt. Karl Urselmann, 20.2.1945 - 18.3.1945 KIA, nezdařené nouzové přistání, Pillau
Hptm. Hans Doyé, 19.3.1945 - 8.5.1945 Konec války


3./JG 20 (5.11.1939) - 9./JG 51
Oblt. Richard Kraut, 1.11.1939 - 15.1.1940 Kdr. I./JG 76
Oblt. Arnold Lignitz, 16.1.1940 - 30.9.1940 Kdr. III./JG 54
Oblt. Karl-Heinz Schnell, 1.10.1940 - 22.5.1942 Stkpt. 5./JG 51
Oblt. Gottfried Schlitzer, 23.5.1942 - 6.8.1942 DOW na následky zranění po vzdušném souboji 3.8.1942
Oblt. Maximillian Mayerl, 7.8.1942 - 8.12.1943 I./EJG 1
Oblt. Günther Schack, 9.12.1943 - 28.12.1944 Kdr. I./JG 51
Lt. Ludwig Strobel, 29.12.1944 - 20.3.1945 ?
Oblt. Eberhard Burath, 21.3.1945 - 24.4.1945 Stab/JG 51
Ofw. Helmut Rüffler, 24.4.1945 - 8.5.1945 Konec války


10./JG 132 (1.7.1938) - 1./JG 331 (1.11.1938) - 1./JG 77 (1.5.1939) - 10./JG 51 (21.11.1940), od 15.8.1944 13./JG 51
Hptm. Fritz Ultsch, 1.7.1938 - 31.1.1940 Kdr. I./JG 21
Oblt. Hans-Jürgen Ehrig, 1.2.1940 - 31.8.1940 POW, vzdušný souboj, ústí Temže
Oblt. Hans-Karl Keitel, 1.9.1940 - 19.2.1941 Kdr. IV./JG 51
Oblt. Hans Knauth, 20.2.1941 - 19.2.1942 Kdr. IV./JG 51
Lt. Horst Haase, 10.4.1942 - ?.10.1942 Stab/JG 51
Lt. Franz-Josef Beerenbrock, ?.10.1942 - 9.11.1942 POW, vzdušný souboj, S od Veliše
Lt. Rolf Kickert, 10.11.1942 - 17.12.1942 MIA, Velikije Luki
Oblt. Wolfgang Böwing-Treuding, 18.12.1942 - 11.2.1943 KIA, flak, Velikije Luki
Oblt. Horst-Günther von Fassong, 12.2.1943 - ?.4.1944 Kdr. III./JG 11
Oblt. Heinz Venth, ?.4.1944 - 16.7.1944 MIA, Zlowcow
Oblt. Peter Kalden, 17.7.1944 - 11.3.1945 POW, Neustadt
Lt. ? Engel, 12.3.1945 - 12.4.1945 ?
Lt. Kurt Tanzer, 13.4.1945 - 8.5.1945 Konec války


11./JG 132 (1.7.1938) - 2./JG 331 (1.11.1938) - 2./JG 77 (1.5.1939) - 11./JG 51 (21.11.1940), od 15.8.1944 14./JG 51
Oblt. Hannes Trautloft, 1.7.1938 - 18.9.1939 Kdr. I./JG 20
Oblt. Ekkehard Priebe, 19.9.1939 - 31.8.1940 POW, vzdušný souboj, Canterbury
Hptm. Franz Hahn, 1.9.1940 - 31.7.1942 ?
Oblt. Georg Seelmann, 1.9.1942 - 7.10.1942 Stkpt. 4./JG 51
Hptm. Adolf Borchers, 9.10.1942 - 10.6.1944 Kdr. I./JG 52
Oblt. Horst Walther, 11.6.1944 - 10.12.1944 Stkpt. 2./JG 105
Lt. Bernhard Vechtel, 11.12.1944 - 2.5.1945 ?
Oblt. Eberhard Burath, 2.5.1945 - 8.5.1945 Konec války


Nové ustanovení 11./JG 51
Hptm. ? von Moller, 15.1.1945 - 8.5.1945 Konec války


12./JG 132 (1.7.1938) - 3./JG 331 (1.11.1938) - 3./JG 77 (1.5.1939) - 12./JG 51 (21.11.1940)
Oblt. Erwin Neuerburg, 1.7.1938 - 29.2.1940 Stkpt. 7./JG 3
Oblt. Karl-Gottfried Nordmann, 1.3.1940 - 19.7.1941 Kdr. IV ./JG 51
Oblt. Heinz Bär, 20.7.1941 - 11.5.1942 Stab I./JG 77
Oblt. Egon Falkensammer, 12.5.1942 - ?.10.1942 Stkpt. 6./JG 11
Hptm. Wilhelm Moritz, ?.10.1942 - 18.10.1943 Stkpt. 6./JG 3
Oblt. Hugo Brönner, 19.10.1943 - 11.1.1944 Zraněn
Oblt. Ferdinand Kray, 12.1.1944 - 25.5.1944 Stkpt. 4./JG 302
Letka se mění na 4./JG 302


Nové ustanovení 12./JG 51
Lt. Kurt Dombacher, 24.4.1945 - 8.5.1945 Konec války


15./JG 51
Lt. Ernst Schmidt, 1.11.1944 - 9.12.1944 Stab IV./JG 51
Hptm. Helmut Scheuber, 10.12.1944 - 23.4.1945 ?
Oblt. Anton Lindner, 24.4.1945 - 8.5.1945 Konec války
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-51-1939-1945-t330#26168Verze : 1
O dalších osudech velitelů eskadry a skupin jsou tu:
Stab/JG 51
Obst. Theo Osterkamp, 2. stíhací velitelství
Obstlt. Werner Mölders, Inspektor stíhačů
Obstlt. Friedrich Beckh, Říšské ministerstvo letectví
Obstlt. Karl-Gottfried Nordmann, po tragické srážce, kterou sám nechtěně zavinil, s Hptm. R.Buschem 17.1.1943 přestal bojové lety podnikat, 6. stíhací velitelství
Maj. Fritz Losigkeit, Kdr. JG 77
Maj. Heinz Lange, Konec války


I./JG 51
Maj. Max Ibel, Kdr. JG 231
Maj. Ernst Freiherr von Berg, Kdr. III./JG 26
Hptm. Hans-Heinrich Brustellin, Kdr. I./JG 53
Hptm. Hermann-Friedrich Joppien, KIA, vzdušný souboj, JV od Brjanska
Hptm. Wilhelm Hachfeld, Kdr. III./ZG 2
Hptm. Josef Fözö, Zraněn, vyřazen z létání, Kdr. JG 108
Hptm. Heinrich Krafft, KIA, flak, S od Belého, zavražděn sovětskými civilisty
Hptm. Rudolf Busch, KIFA, srážka s Obstlt. K.G. Nordmannem
Maj. Erich Leie, Kdr. JG 77
Hptm. Günther Schack, Kdr. IV./JG 3


II./JG 51
Maj. ? Kramer, ?
Maj. Ernst-Günther Burgaller, KIFA, Immenstaad
Hptm. Günther Matthes, Letecká válečná akademie
Hptm. Josef Fözö, Zraněn, po vyléčení se stal Kdr. I./JG 51
Hptm. Hartmann Grasser, Štáb stíhacího veliteství Paříž
Maj. Karl Rammelt, Zraněn
Hptm. Otto Schultz, Zrušena


III./JG 51
Maj. Siegfried Lehmann, Stíhací škola Stolp
Hptm. Hannes Trautloft, Kdr. JG 54
Hptm. Walter Oesau, Kdr. III./JG 3
Hptm. Richard Leppla, Zraněn
Hptm. Karl-Heinz Schnell, Říšské ministerstvo letectví
Hptm. Fritz Losigkeit, Kdr. JG 51
Hptm. Diethelm von Eichel-Streiber, Kdr. I./JG 27
Hptm. Joachim Brendel, Konec války


IV./JG 51
Hptm. Johannes Janke, Štáb 1. stíhací divize
Oblt. Hans-Karl Keitel, MIA, Kanál
Maj. Friedrich Beckh, Kdr. JG 51
Hptm. Karl-Gottfried Nordmann, Kdr. JG 51
Hptm. Hans Knauth, Kdr. I./JG 103
Maj. Rudolf Resch, KIA, vzdušný souboj, S od Judinky
Maj. Hans-Ekkehard Bob, Kdr. II./JG 3
Maj. Heinz Lange, Kdr. JG 51
Oblt. Günther Josten, Stab IV./JG 51
Maj. Heinz Lange, Konec války


Upozornění: Stab/JG 51 byl zrušen 28.4.1945 a tudíž se jeho Komodor Maj. Heinz Lange pak stal Kdr. IV./JG 51
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-51-1939-1945-t330#26176Verze : 0
Stab/JG 51
Maj. Heinz Lange, Zrušena, Kdr. IV./JG 51


Toto mělo být k tomu Stab/JG 51, překlepl sem se, omlouvám se Smile
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-51-1939-1945-t330#26177Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!