Main Menu
User Menu

Stará Halič

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Stará Halič
Originální název:
Original Name:
Stará Halič
Další názvy:
Other Names:
(1350) Gaach, Gacsfalva (1773), Welká Halič (1808); (1920) Stará Halič ; maďarsky Gácsfalu.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°22'00.62"N 19°34'27.12"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1350
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky gotický z čias okolo 1300; zvyšky gotických nástenných malieb
Zvonica drevená renesančná z roku 1672; zvon asi z 15. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
(POZOR, oficiálna stránka obce je pravdepodobne zavírená! )
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.starahalic.sk
URL : https://www.valka.cz/Stara-Halic-t126454#428757Verze : 0
MOD