Stanojlovic, Cedomir

Divizijski General Čedomir Stanojlović (9 Mar 1885 - 27 Jul 1966)


15 Feb 1935 - 6 Sep 1935: Commander, 26th Infantry Regiment
6 Sep 1935: Promoted to Brigadni General
6 Sep 1935 - 28 Jun 1937: Commander of Infantry, Bregalnička Division District
28 Jun 1937 - 6 Sep 1939: Commander of Infantry, Dravska Division District
6 Sep 1939 - 13 Nov 1940: Commander, Potiska Division District
6 Sep 1940: Promoted to Divizijski General
13 Nov 1940 - 3 Apr 1941: Deputy Inspector of Territorial Defense
3 Apr 1941 - 17 Apr 1941: Commander, 38th Dravska Division


Principal sources:
Generali i admirali Kraljevine Jugoslavije 1918-1941, by Mile S. Bjelajac
Andris J. Kursietis, personal archives
URL : https://www.valka.cz/Stanojlovic-Cedomir-t68445#240000Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!