Main Menu
User Menu

Správa ženijního vojska [1966-1992]

Department of Engineer Troops

     
Název:
Name:
Správa ženijního vojska
Originální název:
Original Name:
Správa ženijního vojska
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1966
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství ženijního vojska
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
Správa ženijního vojska
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1966-01.09.1969 Hlavní správa pozemních vojsk
01.09.1969-01.01.1989 Ministerstvo národní obrany
01.01.1989-31.12.1992 Hlavní správa pozemních vojsk
Dislokace:
Deployed:
01.11.1966-31.12.1992 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.11.1966-DD.MM.1978 Romočuský, Štěpán (Generálmajor)
DD.12.1977-02.10.1978 Brychta, Jiří (Plukovník)
02.10.1978-DD.10.1984 Brychta, Jiří (Generálmajor)
DD.10.1984-31.12.1992 Tůma, Lubomír (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1966-01.09.1969 Opravárenský závod 042
01.09.1969-01.07.1989 Opravárenská základna 042

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSĽA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Sprava-zenijniho-vojska-1966-1992-t123575#420887Verze : 1
MOD