Main Menu
User Menu

Správa letectva a protivzdušné obrany [1969-1992]

Aviation and Air Defense Department

     
Název:
Name:
Správa letectva a protivzdušné obrany
Originální název:
Original Name:
Správa letectva a protivzdušné obrany
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1950
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
15.08.1950-01.06.1954 Generální štáb Československé armády
01.06.1954-14.03.1990 Generální štáb Československé lidové armády
14.03.1990-30.11.1991 Generální štáb Československé armády
30.11.1991-31.12.1992 Hlavní operační správa
Dislokace:
Deployed:
15.08.1950-31.12.1992 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
DD.07.1991-DD.04.1992 Hájek, Emil (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Alex Maskalík - Elita armády, československá vojenská generalita 1918-1992, HWSK, ISBN 978-80-970941-0-2
URL CZ: https://www.valka.cz/Sprava-letectva-a-protivzdusne-obrany-1969-1992-t233324#645209Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Aviation-and-Air-Defense-Department-t233324#645209Version : 0
MOD