Main Menu
User Menu

Správa bojové přípravy [1969-1992]

Combat Training Department

     
Název:
Name:
Správa bojové přípravy
Originální název:
Original Name:
Správa bojové přípravy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
Správa operační a bojové přípravy
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
Správa bojové přípravy
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1969-01.01.1989 Ministerstvo národní obrany
01.01.1989-31.12.1992 Hlavní správa pozemních vojsk
Dislokace:
Deployed:
01.09.1969-31.12.1992 Praha

Velitel:
Commander:
01.09.1969-DD.05.1972 Blahut, Evžen (Generálmajor)
DD.05.1972-01.10.1974 Zíka, Miloslav (Generálmajor)
01.10.1974-01.10.1985 Zíka, Miloslav (Generálporučík)
01.10.1985-DD.10.1987 Zíka, Miloslav (Generálplukovník)
DD.10.1987-DD.MM.1988 Líška, Emil (Generálporučík)
DD.MM.1988-DD.MM.1990 Politkovič, Viliam (Generálmajor)
DD.MM.1990-31.12.1992 Šíba, Josef (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.09.1969-31.12.1992
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSĽA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Sprava-bojove-pripravy-1969-1992-t123585#420897Verze : 1
MOD