Sporotovní střelba všeho druhu

Diskuse

Sportovní střelba všeho druhu (dlouhé a krátké zbraně , brokovnice, akční střelba , odkazy a zkušenosti)
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#20726 Verze : 0
Tady dávám odkaz na stránečky našeho svazu www.sbts.cz ale v ČR je mnoho klubů které mají také stránky ale špatně se hledají tak jestli nějaké znáte prosím napište je , podělte se o zkuženosti atd. (jenom doufám že od správce tohoto skvělého fóra nedostanu vynadáno že tu dávám odkazy na jiné stránky -na některých fórech to nemají rádi- ale abych pravdu řekl už si nepamatuji co bylo nasáno v pravidlech při regystraci a jinde jsem to nenašel tak se omlouvám ale domnívám se že toto téma má k tomuto fóru docela blízko)
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#20803 Verze : 0
... Nestihl jsem ti odpovedet na soukromou zpravu, tak ti to hodim do tohohle fora. Ja strilim Velkoraznou pistoli (mam Glock 17) a vojenskou pusku. Strilim ale jenom takovy ty "pouťový" soutěže (když nepočítám Zlatyho lva Smile ). Na IPSC jsem zanevrel, kdyz jsem slysel o borci, kterej vzal do ruky uz poladenou ČZ 75, ze ji vyzkousi. Zacal kmitat ukazovackem mezi lucikem a spousti a komentoval to slovy vidis to, jak je pomala. Po otazce kolik vystrili patron se mu rozsvitili oci a povidal tak 800. Strilim ctyrikrat v tydnu. Vtu chvili jsem pochopil, ze nema smysl o IPSC uvazovat.
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#20808 Verze : 0
To je fakt IPSC by nebyla špatná ale co se týká spotřeby nábojů tak to postupem času nabralo dost extémní rozměry. S normální zbraní tam člověk prakticky nemá šanci (nedávno jsem vyděl 20ti ranou pistoli ráže 40SW , se svejma osmi ranama si prostě ani neškrtnu. Ale taková brokovnice (pumpa) tam by to ještě šlo , na závodech se prý člověk většinou vejde do 150ti nábojů což při ceně cca 4,80 za kus není zas tak hrozný. Ale tahle disciplína je u nás teprve v počátcích .
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#20810 Verze : 0
To ale take neni malo. Nicmene, dokud nebudes chodit na strelnici s kyblikem patron, tak je to jeste v pohode Smile. Osobne jsem takovych borcu par videl... Laughing .
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#20831 Verze : 0
Koukal jsem na ty vase stranky. Vypadaji dobre. Zarazilo me ale jak nizky mate val (alespon na fotkach to tak vypada). Na jakou maximalni razi to mate schvaleny?
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#21139 Verze : 0
Ty fotky trochu zkreslují , ty valy jsou cca 38m dlouhé a skoro 7 metrů vysoké a na dopadišti skoro 10 metrů tlusté a střelecké stavy jsou ze stran a ze zhora neprůstřelné.Ještě sice neproběhla kolaudace ale předpokládám že tam budou povolené veškeré pistolové a revolvrerové ráže ( i 50 A.E.) a brokovnice . Podrobnosti zatím neznám.
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#21156 Verze : 0
Ja jen, ze posledni dobou se zacinaji rozmahat souteze pro vojenské pušky, ktere se u nas strili na 50 m na redukovane terce, tak me zajimalo, jestli to u vas bude take mozne.
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#21173 Verze : 0
Tak jsem se na to ptal kolegy a ten mi odpověděl že se zeptá ale že je možné že pušky budou přece jenom povolené. Až se dovím podrobnosti tak to tady napíšu.
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#21425 Verze : 0
OK, myslim si ale, ze pokud nemate ten svah kolmej, tak bude povolena tak maximalne redukovana munice... Mimochodem pojedes 27.12. do Prahy na sraz?
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#21426 Verze : 0
Bohužel s tím srazem mi to pravděpodobně nedopadne protože šance že dostanu dovolenou je téměř nulová.
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#21443 Verze : 0
Příteli,
náš policejní sportovní klub UNION PRAHA www.pskunion.cz je členem ČSS s č.0422. (Máme pohříchu víc civilních členů, než policistů, takže se neboj!). Střílíme na střelnici v Poříčanech (NB), schválené pro všechno až po odstřelovačku (bohužel jen do 200m). Kromě tří sportovních závodů podle PSS (SP,VP,VPs 5+30 a 30+30) střílíme akční střelbu - nikoli parkur, nebo IPSC- a několik závodů odstřelovačů. Propozice, výsledkové listiny telefonní spojení a vše ostatní najdeš na citovaných stránkách. Umí-li,lze členovizapůjčit zařízení na reloading.
V Brně je www.gunclub.cz/, Asociace Obranné Střelby, kde najdeš další kontakty je na www.aos.cz/kluby.htm
jsi-li z východních Čech, prima parta se schází na střelnici Choceň-Peliny (nemají web),ve Vysokém Mýtě a v Čestlicích http://www.mujweb.cz/www/strelnice.cestice/. Proběhněš-li se po serverech www.strelectvi.cz, www.hoba.cz.,www.mojezbran.cz, určitě taky najdeš spřízněnou duši.
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#28642 Verze : 0
Příteli,
náš policejní sportovní klub UNION PRAHA www.pskunion.cz je členem ČSS s č.0422. (Máme pohříchu víc civilních členů, než policistů, takže se neboj!). Střílíme na střelnici v Poříčanech (NB), schválené pro všechno až po odstřelovačku (bohužel jen do 200m). Kromě tří sportovních závodů podle PSS (SP,VP,VPs 5+30 a 30+30) střílíme akční střelbu - nikoli parkur, nebo IPSC- a několik závodů odstřelovačů. Propozice, výsledkové listiny telefonní spojení a vše ostatní najdeš na citovaných stránkách. Umí-li,lze členovizapůjčit zařízení na reloading.
V Brně je www.gunclub.cz/, Asociace Obranné Střelby, kde najdeš další kontakty je na www.aos.cz/kluby.htm
jsi-li z východních Čech, prima parta se schází na střelnici Choceň-Peliny (nemají web),ve Vysokém Mýtě a v Čestlicích http://www.mujweb.cz/www/strelnice.cestice/. Proběhněš-li se po serverech www.strelectvi.cz, www.hoba.cz, www.mojezbran.cz, určitě taky najdeš spřízněnou duši. Přeji úspěchy!
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#28643 Verze : 0
Přátelé, kdo byste měli zájem o moc zajímavý a zábavný závod v akční střelbě z pistole, přijeďte se podívat v sobotu 12. března od 8,30 hod na střelnici do Poříčan. Potřebujete pistoli ráže 7,65 - 9 mm (s doklady) a 50 nábojů.


Poříčany mají 3 střelnice - 25 m, 50 m a 200 m. Závod se bude konat na všech třech - na 25ce střelba s otočkou v omezeném čase, výběr "terč-neterč", na 50tce další zábavné střílení a na té poslední střelba "za pochodu".
Premiéra tohoto závodu podle nového "scénáře" se konala tuto sobotu (19.2.) pro 64 spokojených střelců.


Střelnice Poříčany je od výjezdu z D-11 Sadská (EXIT 22.km) asi 300 m směrem na Český Brod.
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#92519 Verze : 0
Pro ilustraci přikládám terče, na které se (mj.) střílí:
Sporotovní střelba všeho druhu - V okně se trefujou trpajzlíci

V okně se trefujou trpajzlíci
Sporotovní střelba všeho druhu - Terče různých velikostí jsou na různých vzdálenostech

Terče různých velikostí jsou na různých vzdálenostech
Sporotovní střelba všeho druhu - Střílí se izraelsky, 10m s otočkou, platnou barvu figury se dozvíte těsně před tasením. 8 ran za 8 sec.

Střílí se "izraelsky", 10m s otočkou, platnou barvu figury se dozvíte těsně před tasením. 8 ran za 8 sec.
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#92555 Verze : 0
kdyz uz jsme u tech odkazu, ucastnil jsem se kurzu, ktery poradala Akademie obrane strelby AEGIS (www.aegisteam.cz), mohu vrele doporucit, maji vypracovany funkcni system, profesionalni pristup instruktoru, umi (videl jsem je na zavodech strilet) a nedelaji ze sebe mistry sveta. Nebyly to pro mne zbytecne vynalozene prostredky a mrhani cesem. Toto prosim neni reklama:-). Je to pouze konstatovani faktu
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#140277 Verze : 0
mate nekdo praktickou zkusenost s CZ 75 SP 01? uvazuji o koupi, ale rad bych pred tim slysel Vase pripominky k teto zbrani, zatim jsem ji pouze drzel v ruce a trosku si "zasusil" celkove na mne zbran zanechala velmi dobry dojem.
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#140278 Verze : 0
CZ 75 SP 01 za ty prachy nic moc
já bych šel raděli do glocku s dlouhou hlavní
( ale je to jen můj názor )
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#140333 Verze : 0
dik za nazor, CZ konecne zacala kovat hlavne za studena, zlepsila kvalitu zpracovani. Strelecke druzstvo CZ UB v minulem roce vyhralo jednu katerorii MS v prakticke strelbe (nevim presne co to bylo, IPSC?). Vim, ze GLOCK je levnejsi, ale mne u nej proste "nechutna" jeho spoust i po tom, co ma nainstalovane odlehcene stojiny spouste. Jinak GLOCK povazuji obecne za velmi povedenou, kvalitni a spolehlivou zbran, u mne spis budou hrat roli subjektivni pocity...
URL : https://www.valka.cz/Sporotovni-strelba-vseho-druhu-t7690#140344 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více