Main Menu
User Menu

Spojovací středisko Virti

Signal Centre Virti / Telefon und Telegraphenzentrale Virti

     
Název:
Name:
Spojovací středisko Virti
Originální název:
Original Name:
Telefon und Telegraphenzentrale Virti
Další názvy:
Other Names:
Kommandostand Virti
Obec:
Municipality:
Lavarone
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
45°56'54.30"N 11°14'25.92"E
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
Druh objektu:
Sort of Object:
spojovací uzel
Typ objektu:
Type of Object:
kavernové postavení
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Pevnostní uzávěr Lavarone
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.1910
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.1916
Výzbroj:
Armament:
-
Posádka:
Crew:
?
Bojové využití:
Combat Use:
DD.MM.1915-DD.MM.1918
Současný stav:
Current Condition:
zřícenina
Přístupnost:
Accessibility:
volně přístupno
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Rolf Hentzschel: Festungskrieg im Hochgebirge (Bozen 2008)
URL CZ: https://www.valka.cz/Spojovaci-stredisko-Virti-t125175#425283Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Signal-Centre-Virti-Telefon-und-Telegraphenzentrale-Virti-t125175#425283Version : 0
MOD
V průběhu rakousko-uherské ofenzívy na jaře roku 1916 zde měl své velitelské stanoviště arcivévoda a budoucí císař Karel.
URL CZ: https://www.valka.cz/Spojovaci-stredisko-Virti-t125175#425287Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Signal-Centre-Virti-Telefon-und-Telegraphenzentrale-Virti-t125175#425287Version : 0
MOD