Main Menu
User Menu

Spojovací prapor 2 [1940-1944]

2nd Signal Battalion / Spojovací prápor 2

     
Název:
Name:
Spojovací prapor 2
Originální název:
Original Name:
Spojovací prápor 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1940-22.06.1941 Velitelství divisní oblasti 2
22.06.1941-25.07.1941 2. divise
25.07.1941-01.08.1943 Rychlá divise
01.08.1943-01.06.1944 1. pěší divise
01.06.1944-30.08.1944 2. pěší divise
Dislokace:
Deployed:
01.10.1940-22.06.1941 Prešov, kasárny /
22.06.1941-01.06.1944 východoevropské válčiště
01.06.1944-30.08.1944 Prešov, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1940-01.01.1942 Wildner, Karel (Major)
01.01.1942-08.09.1942 Wildner, Karel (Podplukovník)
05.04.1943-DD.02.1944 Wildner, Karel (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Spojovaci-prapor-2-1940-1944-t187642#545701Verze : 6
MOD