Speciální

Special
Česky:
Czech:
Speciální
Anglicky:
English:
Special
Další názvy:
Other names:
- -
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Specialni-t185453#541420 Verze : 1
Anglické Special překládáme jako speciální, pokud se toto adjektivum vztahuje ke specializované výzbroji dané jednotky. Příkladem může být prapor speciálních zbraní (Special Weapons Battalion) v rámci divize námořní pěchoty z období druhé světové války. Tento prapor byl vyzbrojen protiletadlovými a protitankovými děly. Prapor byl součástí divizních speciálních jednotek a jeho nadřízeným stupněm bylo velitelství speciálních jednotek. Poválečným příkladem je například 4925. skupina speciálních zbraní (4925th Special Weapons Group), která se zabývala testováním jaderných zbraní.


V případě, že slovo Special má vyjádřit elitní status jednotky, překládáme jej jako zvláštní.


V případě, že slov Special má vyjádřit skutečnost, že jednotka byla pověřena nestandardním úkolem, překládáme rovněž jako zvláštní.
URL : https://www.valka.cz/Specialni-t185453#541421 Verze : 2
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více