Main Menu
User Menu

Šokorov, Vladimír

generál III. hodnostní třídy / General of 3rd Rank Class

     
Příjmení:
Surname:
Šokorov
Jméno:
Given Name:
Vladimir
Jméno v originále:
Original Name:
Vladimir Šokorov
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generál III. hodnostní třídy
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
27.07.1868 Moskva /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
11.07.1940 Modřany /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
?
Jiné významné skutečnosti:(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
?
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Sokorov-Vladimir-t60557#218326Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Šokorov
Jméno:
Given Name:
Vladimir
Jméno v originále:
Original Name:
Vladimir Šokorov
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.09.1880-DD.06.1886 3. moskevský kadetní sbor, Moskva
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.09.1886-DD.07.1888 Alexandrovské pěchotní učiliště, Moskva
DD.10.1897-DD.06.1900 Nikolajevská akademie generálního štábu, Sankt-Pětěrburg
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
03.01.1888 kadet ruské armády
21.08.1888 podporučík ruské armády
12.06.1892 poručík ruské armády
05.06.1900 podkapitán ruské armády
27.04.1902 kapitán ruské armády
19.12.1904 podplukovník ruské armády
19.12.1908 plukovník ruské armády
09.08.1915 generálmajor ruské armády
07.02.1918 generálmajor legií
29.08.1918 generálporučík legií
01.11.1919 generál IV. hodnostní třídy
19.03.1925 generál III. hodnostní třídy
01.09.1925 výslužba
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
09.10.1917-DD.08.1918 Velitel : Československý armádní sbor

Ručně vyplněné položky:
DD.09.1886-DD.07.1888 vojenské studium, Moskva
DD.08.1888-DD.04.1889 velitel pěší čety 4. pěšího pluku, Smolensk
DD.04.1889-DD.12.1896 praporní pobočník 4. pěšího pluku, Smolensk
DD.12.1896-DD.10.1897 důstojník štábu Moskevského vojenského okruhu, Moskva
DD.10.1897-DD.06.1900 vojenské studium, Sankt-Pětěrburg
DD.06.1900-DD.01.1901 důstojník štábu Vilenského vojenského okruhu, Vilnius
DD.01.1901-DD.10.1902 pobočník náčelníka štábu 16. armádního sboru, Vitěbsk
DD.10.1902-DD.10.1903 velitel pěší roty 164. pěšího pluku, Vitěbsk
DD.10.1903-DD.05.1905 důstojník štábu 16. armádního sboru, Vitěbsk a dálnovýchodní válčiště
DD.05.1905-DD.05.1907 zástupce náčelníka štábu 16. armádního sboru, dálnovýchodní válčiště a Vitěbsk
DD.05.1907-DD.09.1907 velitel praporu 98. pěšího pluku, Polock
DD.09.1907-DD.01.1912 zástupce náčelníka štábu 16. armádního sboru, Vitěbsk
DD.01.1912-DD.11.1914 náčelník štábu 12. pěší divise, Proskurov a východoevropské válčiště
DD.11.1914-DD.01.1915 velitel 55. pěšího pluku, východoevropské válčiště
DD.01.1915-DD.11.1916 zástupce náčelníka štábu 10. armády, východoevropské válčiště
DD.11.1916-DD.04.1917 náčelník štábu 39. armádního sboru, východoevropské válčiště
DD.04.1917-DD.10.1917 velitel 46. pěší divise, východoevropské válčiště
DD.10.1917-DD.08.1918 velitel Československého armádního sboru, Kyjev, přesun a sibiřské válčiště
DD.07.1918-DD.08.1918 hlavní velitel spojeneckých jednotek, sibiřské válčiště
DD.08.1918-DD.01.1919 inspektor československých vojenských jednotek, sibiřské válčiště a přesun
DD.01.1919-DD.04.1920 přednosta IV. odboru Ministerstva vojenství, sibiřské válčiště
DD.04.1920-DD.05.1920 repatriační dovolená
DD.05.1920-DD.08.1925 generál pro zvláštní službu Presidiálního odboru ministerstva, Praha
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1896

Pamětní medaile na vládu Alexandra III.
Medal Commemorating the Reign of Alexander III.
Медаль В память царствования императора Александра III.
-

DD.MM.1902

Řád Sv. Stanislava 3. třída
Order of St Stanislaus 3rd Class
Орден Святого Станислава 3-я степень
-

DD.MM.1905

Řád Sv. Stanislava 2. třída s meči
Order of St Stanislaus 2nd Class with Swords
Орден Святого Станислава 2-я степень с мечами
-

DD.MM.1905

Řád Sv. Anny 3. třídy
Order of St. Anne 3rd Class
Орден Святой Анны 3 степень
-

DD.MM.1907

Řád Sv. Vladimíra 4. třída s meči a mašlí
Order of St. Vladimir 4th Class with Swords and Bow
Орден Святого Владимира 4-я степень с мечами
-

DD.MM.1907

Pamětní medaile na Rusko-japonskou válku 1904-1905, světlý bronz
Medal on Russo-Japanese War 1904-1905, Light Bronze
Медаль в память Русско-японской войны 1904–1905 гг.
-

DD.MM.1907

Řád Sv. Anny 2. třídy s meči
Order of St. Anne 2nd Class with Swords
Орден Святой Анны 2 степень с мечами
-

DD.MM.1912

Pamětní medaile k 100. výročí Vlastenecké války 1812
Medal for 100th Anniversary of Patriotic War 1812
Медаль В память 100-летия Отечественной войны 1812 г.
-

DD.MM.1913

Pamětní medaile k 300. výročí panování Romanovců
Medal of 300 Anniversary of Romanov Dynasty
Медаль В память 300-летия царствования дома Романовых
-

DD.MM.1913

Řád Sv. Vladimíra 3. třída
Order of St. Vladimir 3rd Class
Орден Святого Владимира 3-я степень
-

DD.MM.1915

Řád Sv. Vladimíra 3. třída s meči
Order of St. Vladimir 3rd Class with Swords
Орден Святого Владимира 3-я степень с мечами
-

DD.MM.1915

Svatojiřská zbraň
St George Weapon
Георгиевское оружие
-

DD.MM.1916

Řád Sv. Stanislava 1. třída s meči
Order of St Stanislaus 1st Class with Swords
Орден Святого Станислава 1-я степень с мечами
-

DD.MM.1918

Řád Čestné legie 4. třída
Order of Legion of Honour 4th Class
Ordre de la Légion d'Honneur Officier
-

DD.MM.1919

Řád Sv. Vladimíra 2. třída s meči
Order of St. Vladimir 2nd Class with Swords
Орден Святого Владимира 2-я степень с мечами
-

DD.MM.1919

Řád Sokola - s meči
Order of Falcon with Swords
-

DD.MM.1919

Řád lázně rytíř komandér (vojenský) 2. třída
Order of Bath Knight Commander (Mil.) 2nd Class
-

DD.MM.1920

Československá revoluční medaile
Czechoslovak Revolutionary Medal
-

DD.MM.1920

Válečný kříž 1918
War Cross 1918
-

DD.MM.1921

Medaile vítězství
Victory Medal
-

DD.MM.1921

Řád italské koruny velkodůstojník (2. třída)
Order of Crown of Italy Grandofficer (2nd Class)
Ordine Della Corona d´Italia
-

Rumunská spojená knížectví [1861-1881] / United Principalites of Romania [1861-1881] DD.MM.1922

Řád Rumunské hvězdy 1. třída s meči
Order of Star of Romania 1st Class with Swords
Ordinul Steaua României Mare Cruce
-

DD.MM.1923

Řád Čestné legie 3. třída
Order of Legion of Honour 3rd Class
Ordre de la Légion d'Honneur Commandeur
-

DD.MM.1923

Řád Sv. Sávy 2. třída
Order of St. Sava 2nd Class
Орден Светог Саве 2. ред
-

DD.MM.1924

Řád medvědobijce 2. třída
Order of Bearslayer 2nd Class
Lacplesa Kara Ordenis
-

DD.MM.1925

Pamětní Kříž na válku 1916-1919
Commemorative Cross of the War 1916-1919
Crucea Comemorative a Razboiului 1916-1919
-

DD.MM.1926

Řád polského znovuzrození 2. třída
Order of Polonia Restituta 2nd Class
Order Odrodzenia Polski II Klasa
-


Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Sokorov-Vladimir-t60557#375494Verze : 1
MOD