Main Menu
User Menu

Sokoľ

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Sokoľ
Originální název:
Original Name:
Sokoľ
Další názvy:
Other Names:
(1270) Zokola, (1299) Zakula, (1773) Sokolya, (1808) Sokol, (1906) Sokoľ; maďarsky Szokoly, Hernádszokoly.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°48'48.18"N 21°13'10.24"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1270
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Ruiny hradov v lokalitách Sokoľ – Hradová (tzv. košický hrad), ktorý sa nachádza pri ceste do Kavečian na hrebeni medzi Suchou dolinou a Hornádom a hrad Sokoľ, ktorý je od dnešnej obce Sokoľ vzdialený asi sedem kilometrov v lokalite Na hrádku.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obecsokol.sk
URL : https://www.valka.cz/Sokol-t125032#425054Verze : 0
MOD