Main Menu
User Menu

Šóda, Tódži

Toji Shoda / 庄田藤治

     
Příjmení:
Surname:
Šóda
Jméno:
Given Name:
Tódži
Jméno v originále:
Original Name:
庄田藤治 / しょうだ・とうじ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
09.11.1869 ?, prefektura Fukui /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
17.05.1945 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: pevnost zálivu Jinhae
velitel: Pevnost Keelung
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
URL : https://www.valka.cz/Soda-Todzi-t178130#524118Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Šóda
Jméno:
Given Name:
Tódži
Jméno v originále:
Original Name:
庄田藤治 / しょうだ・とうじ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.07.1893 vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-28.11.1896 Vojenská delostrelecká technická škola
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
07.03.1894 podporučík
20.05.1895 poručík
25.10.1897 kapitán
16.11.1904 major
01.07.1906 podplukovník
09.07.1914 plukovník
20.11.1918 generálmajor
06.08.1923 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
10.08.1915-20.11.1918 Velitel : Kreslící sekce Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
15.08.1922-06.08.1923 Velitel : Pevnost zálivu Jinhae

Ručně vyplněné položky:
07.03.1894-DD.MM.RRRR 3. ženijný prapor
14.11.1896-DD.MM.RRRR Adjutant 3. ženijný prapor
16.04.1897-25.10.1897 Ženijný študentský zbor
25.10.1897-DD.MM.RRRR 3. ženijný prapor
12.10.1898-30.11.1900 inštruktor, Vojenská akadémia
05.10.1900-24.06.1904 inštruktor, Vojneksá delostrelecká ženijná škola
24.06.1904-27.09.1904 Adjutant ženijná jesnotka 4. armády
27.09.1904-16.11.1904 žvláštny Telegrafný zbor
16.11.1904-31.01.1905 4. doplňkový ženijný prapor
31.01.1905-07.03.1905 Telegrafný výcvikový prapor
07.03.1905-15.01.1906 2. Balon?
15.01.1906-09.03.1906 5. ženijný prapor
09.03.1906-DD.MM.RRRR velitel 12. ženijného praporu
30.11.1910-DD.MM.RRRR Armádna zbrojná fabrika
26.11.1914-10.08.1915 velitel spojenia obrany Qingdao
10.08.1915-20.11.1918 náčelník Kreslící sekce Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
07.09.1915-DD.MM.RRRR inštruktor Armádne vojnové kolégium
20.11.1918-10.08.1920 velitel pevnosti Keelung
10.08.1920-15.08.1922 Armádne prepravné velitelstvo
15.08.1922-06.08.1922 velitel pevnosti zálivu Jinhae
06.08.1922-DD.MM.RRRR rezerva
01.09.1923-DD.MM.RRRR výslužba
Vyznamenání:
Awards:

07.11.1915

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

07.11.1915

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

29.08.1922

Řád Zlatého luňáka 2. třídy
Order of Golden Kite 2nd Class
功二級金鵄勲章 / こうにきゅうきんしくんしょう
-

DD.MM.RRRR

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/庄田藤治
URL : https://www.valka.cz/Soda-Todzi-t178130#524123Verze : 1
MOD