Main Menu
User Menu

Slatvina

okr. Spišská Nová Ves

     
Název:
Name:
Slatvina
Originální název:
Original Name:
Slatvina
Další názvy:
Other Names:
(1246) Zek, (1336) Sceek, (1428) Zyk, (1460) Zekelfalwa, (1525) Zeek sive Zlathwina, (1773) Slatwina, (1920) Slaťvina, (1927) Slatvina, nemecky Salzbrunn.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Spišská Nová Ves
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°57'43.91"N 20°50'31.86"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1246
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky ranogotický z 2. polovice 13. storočia, úprava lode z roku 1800; vo svätyni neodkryté nástenné maľby zo 14. storočia; gotická kamenná krstiteľnica zo 14. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Pri obci sa nachádza turistická vyhliadka na vrchole hore Sľubica a minerálny prameň Anna s uhličitanovo – železitou kyselkou.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.slatvina.eu
URL : https://www.valka.cz/Slatvina-t125349#425692Verze : 0
MOD