Main Menu
User Menu

Slanec

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Slanec
Originální název:
Original Name:
Slanec
Další názvy:
Other Names:
(1230) Castrum Salis, (1270) Zelench, Zalanch, (1282) castrum Scelench, (1303) poss. Zalanch cum Castro, (1327) Zalanch, (1399) Zalanczalja, (1410) Salanchnara, (1427) Nagysalanch, (1773) Welky Salancz, (1920) Sálanc, (1927) Slanec; maďarsky Nagyszalánc.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°38'11.2"N 21°28'43.14"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1230
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Zrúcaniny hradu Slanec z konca 13. storočia, opravený po 1440 a po 1601, 1679 zbúraný, potom znovu čiastočne opravený.
Kostol – rímsko-katolícky z roku 1754
Kaštieľ – klasicistický z 2.polovice 18. storočia pod hradom
Kostol - reformovaný z 1784, upravený 1835 (prístavba veže)
Pomník Sovietskej armády
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.slanec.sk
URL : https://www.valka.cz/Slanec-t125030#425052Verze : 0
MOD